CENTRALNA LIGA JUNIORÓW: Resovia straciła pozycję lidera. Karpaty i Stal Mielec zagrają o utrzymanie

luci, KZ
W Mielcu nie zadziałał efekt nowej miotły. Zmiana trenera nie pomogła i Stal przegrała KUBA ZEGARLIŃSKI
Resovia nie jest już liderem grupy 4 Centralnej Ligi Juniorów U17. W meczu na szczycie rzeszowianie ulegli Wiśle Kraków 1:2. W bardzo trudnej sytuacji znalazły się Karpaty Krosno, które prawdopodobnie stoczą bój o utrzymanie ze Stalą Mielec. Słabszy nie zagra wiosną w CLJ w tej grupie wiekowej.

U-17

Karpaty Krosno - Cracovia 1:2 (0:1)

Bramki: Dziadosz 68.

Karpaty: Mazur - Setlik, Kiełb, Rygiel, Warzecha - Kulon, Stańko, Pelczar, Kalemba (60 Wielgosz) - Dziadosz, R. Głód (65 Modny). Trener Dariusz Liana.

Cracovia zdominowała krośnian w pierwszej połowie, ale w drugiej to gospodarze wzięli się do roboty. W 65. minucie zawodnik Cracovii otrzymał drugą żółtą kartkę, a krośnianie odrobili straty. Chwilę potem „czerwień” zobaczył Warzecha. Zwycięstki gol krakowian padł w ostatniej akcji meczu. - Jesteśmy załamani. Chcieliśmy ten mecz wygrać i sądzę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Teraz musimy liczyć na łut szczęścia i inne drużyny - skwitował Dariusz Liana.

Wisła Kraków - Resovia 2:1 (0:0)

Bramki: Usarz 45.

Resovia: Siryk - Cholewa, Sitek, Drozd, Fluda (65 Ząbkowicz) - Szymkiewicz (60 Piestrak), Kałaska, Wolański (70 Malinowski), Bomba (55 Janczyk), Kyciński (50 Sonciński) - Usarz. Trener Adam Bukała.

Obie drużyny stworzyły sobie sporo okazji bramkowych i każdy z zespołów mógł ten mecz wygrać. Resovia objęła prowadzenie zaraz po przerwie, ale to krakowianie od początku spotkania prowadzili grę, a po zmianie wyniku przycisnęli jeszcze mocniej. - W drugiej połowie oba zespoły miały cztery pięć okazji bramkowych. Usarz trafił w słupek z wolnego, a Malinowski przegrał sam na sam z bramkarzem rywali. Mogliśmy wygrać, ale muszę przyznać, że Wisła była lepsza - ocenił Adam Bukała.

PGE Stal Mielec - BKS Lublin 0:1 (0:0)

Bramka: Szady 61.

PGE Stal: Dudek - Soboń, Bakowski, Seweryn, Mazur, Ogiba, Kramarz, Czop (70 Szumilas), Sosiński, Woś, Sadłocha (65 Mucha). Trener Arkadiusz Gera.

W Mielcu nastąpiła zmiana trenera, ale efekt nowej miotły nie zadziałał i nie przeniosło się to na wynik. Wojciecha Kustonia zastąpił Arkadiusz Gera.

Juventa Starachowice - Korona Kielce 0:4.

W nast, kolejce (10-11.11): Karpaty - Stal M.; Resovia - BKS Lublin.

U15

Resovia - TOP 54 Biała Podlaska 2:2 (1:1)

Bramki: Juda 17, 62 - Karwacki 40, 54.

Resovia: Stodolak - Sikora (65 M. Wiktorek), Orłowski, Kyciński, Modrzejewski (55 Wilk) - Pomykała, Ogórek l, Niedziałkowski (55 Szymański), Rusinek, W. Łuczyk - Juda. Trener Artur Łuczyk.

Pod większą presją byli goście, którzy wciąż nie mają pewnego utrzymania się. Resovii ten problem nie dotyczy dlatego trener Artur Łuczyk, mógł pozwolić sobie na eksperyment. Na szpicy ustawił rezerwowego Radosława Judę, a ten odpłacił mu się dwiema bramkami. - Nic bardziej nie cieszy, gdy zawodnik wykorzystuje daną mu szansę - skwitował występ Radka trener Łuczyk.

- Wygrywaliśmy i dość dobrze układał się dla nas ten mecz, ale przed przerwą straciliśmy gola z karnego, a potem kolejnego. Zminiliśmy system gry, odrobiliśmy straty i mogliśmy wygrać ten mecz, ale zabrakło skuteczności.

Mecz był też okazją na podziękowania dla Szymona Bednarza i Oliwiera Lindy, byłych graczy drużyny A. Łuczyka. Pierwszy jest obecnie graczem Legii Warszawa, a drugi latem złamał rękę i zrezygnował z nauki w SMS-ie.

POZOSTAŁE WYNIKI: AP 21 Kraków - Wisła Kraków 1:1, KKP Korona Kielce - Motor Lublin 1:0, Sandecja Nowy Sącz - Juventa Starachowice 6:0.

W nast, kolejce: Resovia - AP 21 (s. 11.30).