Centralna Liga Juniorów. Resovia z kompletem punktów. Stal Mielec przystopowana w Kielcach [ZDJĘCIA]

luci
13.10.2018 rzeszow resovia rzeszow crcovia krakow clj 17 fot krzysztof kapica
13.10.2018 rzeszow resovia rzeszow crcovia krakow clj 17 fot krzysztof kapica Krzysztof Kapica
Udany weekend mają za sobą zespoły SMS Resovii w piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów. Juniorzy Młodsi (U17) pokonali u siebie Cracovię, a trampkarze wygrali na wyjeździe z Juventą Starachowice.

U17

Bramki: Śliwa 21, Dziedzic 65, Ł. Górski 76

Stal: Dudek - Reichel, Bakowski, Kozłowski, Soboń, Woś (69 Tęczar), Mazur (53 Ogiba), Kramarz, Sosiński (56 Pyryt), Czop (68 Mucha), Maj (50 Szumilas). Trener Wojciech Kustoń.

Mielczanie powinni prowadzić po kwadransie gry 1:0, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Filipa Czopa.

- Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, potem sprawdzaliśmy to na wideo i okazało się, że spalonego nie było - mówi Wojciech Kustoń, trener Stali. - Czy jednak wystarczyłoby to na pokonanie Korony? Tego nie wiemy. Gospodarze grali bardzo dobrze, to mocny rywal, a my popełniliśmy za dużo błędów i brakowało konsekwencji w obronie.

Po przerwie Stal miała więcej z gry od Korony, ale nie potrafiła wykreować sytuacji bramkowej.

Resovia - Cracovia 3:2 (2:1)

Bramki: Usarz 26-karny, G. Kyciński 38, Piestrak 80+4 - Kłąb 16, Bociek 48.

Resovia: Siryk - Drozd l, Sitek, G. Kyciński (65 Bomba), Janczyk (68 Fluda), Kałaska (75 Fluda), Grabowski (50 Sonciński), Wolański l (55 Barabasz), Szymkiewicz, Cholewa, Usarz. Trener Adam Bukała.

Resovia jak na lidera przystało zgarnęła komplet punktów, ale wygrana nie przyszła jej łatwo. Błąd w defensywie kosztował gospodarzy utratę pierwszego gola. To jednak nie zraziło młodych “resoviaków”, którzy ruszyli do przodu i odrobili straty z nawiązką. Cracovia przycisnęła po przerwie i wymusiła błędy gospodarzy. Trzy punkty uratował w ostatniej akcji Piestrak.

BKS Lublin - Karpaty Krosno 1:1 (1:1)

Bramka dla Karpat: Dziadosz 38.

Karpaty: Kucab - Setlik, Kiełb, Polański (80 Modny), Warzecha, Dziadosz, Stańko, Pelczar, Hamryszczak (58 Stasiak), Kulon, R. Głód (37 Kalemba). Trener Dariusz Liana.

Karpatom zależało na wygranej, bo BKS to ich bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. Krośnianie mieli w 1. minucie rzut karny, ale go nie wykorzystali. Zemściło się to kilka minut później, gdy BKS wyszedł na prowadzenie. Karpatom udało się wyrównać po akcji Kulona i Dziadosza.

Wisła Kraków - Juventa Starachowice 8:1.