Centralna Liga Juniorów: Stal Mielec znów lepsza w derbach od Resovii [ZDJĘCIA]

luci, KZ
Stal Mielec pokonała Resovię 2:0 w ostatnim jesiennym meczu gr. 4 Centralnej Ligi Juniorów Piotr Sitek
Resovia nie wygrała trzeciego z rzędu meczu i na 3. miejscu kończy sezon jesienny w grupie 4 Centralnej Ligi Juniorów. Lepsza od "pasiaków", drugi raz okazała się Stal Mielec. Porażkę poniosła też Resovia U15, w jej meczu z Motorem Lublin padło, aż 9 goli.

Z CLJ U17 żegnają się Karpaty Krosno i Juventa Starachowice, a z U15 Sandecja Nowy Sącz i Juventa. Miejsca tych zespołów wiosną zajmą nowe zespoły, wyłonione w barażach, wśród mistrzów jesieni poszczególnych województw.

U-17

Stal Mielec - Resovia 2:0 (0:0)
Bramki: Sosiński 71, Kozłowski 78 - karny.

Stal: Płaza - Reichel, Bakowski, Dziedzic, Maj, Mazur (65 Guca), Kozłowski, Mucha (63 Sosiński), Ogiba (70 Woś), Buczek (71 Tęczar), Szumilas (67 Podczaszy). Trener Arkadiusz Gera.

Resovia: Siryk - Fluda, Drozd, Sitek, Szymkiewicz, Cholewa, Kłaska (61 Piestrak), Janczyk (50 Ząbkowicz), Barabasz (50 Sąciński), Bomba (41 Grabowski), Usarz (65 Malinowski). Trener Adam Bukała.

Stal odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.

- To dobry prognostyk przed rundą wiosenną - cieszył się trener Stali, Arkadiusz Gera.

Rzeszowianie na trzy kolejki przed końcem prowadzili w tabeli i byli jednym z głównych kandydatów do wygranej, ale w ostatnich trzech meczach zdobyli tylko 1 punkt.

Juventa Starachowice - Karpaty Krosno 1:5 (1:4)
Bramki: Hamera 37 - Stańko 14-karny, Pelczar 21, Setlik 30, 80, Dziadosz 36.

Karpaty: Mazur (65 Boczar) - Modny (41 Bielak), Kiełb (65 Banek), Rygiel, Majewski (55 Wielgosz) - Setlik, Stańko, Pelczar (60 Śnieżek), Dziadosz - Kulon (65 Szczepanik), Kalemba (41 R. Głód). Trener Dariusz Liana.

Karpaty efektownie pożegnały się z ligą CLJ, bo zgodnie z regulaminem spadają, a wiosną zastąpią ich nowe zespoły.

- Nawet taka wygrana, jest marnym pocieszeniem - mówi Dariusz Liana, trener Karpat. Krośnianie świetnie zaczęli i po 36. minutach prowadzili 4:0. - Mogliśmy wygrać dużo wyżej, dołożyć jeszcze bramek, bo były okazje - dodał Liana.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Cracovia 0:2, BKS Lublin - Korona Kielce 1:2.

U15

Resovia - Motor Lublin 4:5 (1:1)
Bramki:
Niedziałkowski i W. Łuczyk po dwie.

Resovia: Stodolak - Cach, Kyciński (67 Panasiuk), Ostrowski, Sikora - Szymański (83 Marciniec), Bąk, Pomykała, Niedziałkowski, W. Łuczyk - Juda (53 J. Wiktorek). Tr. A. Łuczyk.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Motor na 20 minut przed końcem meczu prowadził już 5:1. Rzeszowianie rzucili się w szaleńczą pogoń, strzelili gola kontaktowego, ale na kolejne zabrakło czasu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1, Sandecja - AP 21 Kraków 0:2, TOP 54 Biała Podlaska - Juventa Starachowice 1:4.