Centralna Liga Juniorów. Stal postawiła się liderowi. Resovia przyjęła pół tuzina goli

Cezary Kassak
Tym razem to młodzi piłkarze Stali mieli lepszy weekend od swych rówieśników z Resovii Krzysztof Kapica
Stal Rzeszów urwała punkt liderującej Polonii Warszawa. Pojedynku z Legią nie będzie miło wspominać Resovia, ponieważ przegrała w stolicy aż 1:6.

Stal Rzeszów - Polonia Warszawa1:1 (0:1)**Bramka dla Stali**: Wanat 90-wolny.

Stal: Kozak - Bobola (Szymański), Kozicki ż, Wołowiec (Penar), Kuca (Samołyk) - Kruła, Wanat ż, Majka ż - Siwiec, Bąk, Walków (Kojder). Trener Ryszard Federkiewicz.

Stalowcy uratowali punkt praktycznie już „po czasie”. Wanat z rzutu wolnego mocno zacentrował w pole karne, bramkarz z Warszawy nie utrzymał w rękach śliskiej po deszczu piłki i ta wylądowała w siatce.

Supermecz, jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Przy tak dużym jak dzisiaj zaangażowaniu, mądrości i woli walki na pewno będziemy zdobywać punkty w następnych spotkaniach - powiedział Ryszard Federkiewicz, trener Stali.

Legia Warszawa - Resovia 6:1 (4:0)**Bramka dla Resovii:** Leśniak 57.

Resovia: Bieleń - Delekta (62 Szafar), Noga (89 Pecko), Geniec, Cynar (46 Leśniak) - Gralec, Obłoza, Feret, Kądziołka (68 Krężel), Drobot - Twardowski. Trener Roman Borawski.

Legioniści nie dali „pasiakom” żadnych szans i już do przerwy prowadzili czterema bramkami. Honorowego gola dla Resovii strzelił zamykający akcję Leśniak, który na boisko wszedł w drugiej połowie.

Zupełnie przespaliśmy pierwszą połowę, byliśmy bojaźliwi. Na drugą część chłopcy wyszli z innym nastawieniem i mecz zrobił się bardziej otwarty. Trzeba podkreślić, że graliśmy z mocnym przeciwnikiem - stwierdził Roman Borawski, trener Resovii.

POZOSTAŁE WYNIKI:
UKS SMS Łódź - Progres Kraków 1:3, Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:1, Motor Lublin - Cracovia 4:1, Wisła Płock - ŁKS Łódź 0:5, Wisła Kraków - Znicz Pruszków 4:1, MOSP Białystok - Stomil Olsztyn 2:1.