Centralna Liga Juniorów. Świetny weekend Stali Rzeszów. Dwa zwycięstwa i fotel lidera

Drużyny z Rzeszowa zanotowały bardzo udany weekend
Drużyny z Rzeszowa zanotowały bardzo udany weekend krzysztof kapica/archiwum
Komplet punktów zgarnęły zespoły z Podkarpacia w majowy weekend w Centralnej Lidze Juniorów. Stal Rzeszów ograła krakowski duet Wisłę i Garbarnię, a dodatkowo w makroregionie U19 wskoczyła na pozycję lidera. Bez gry punkty wzięła Resovia, gdyż jej rywal nie przyjechał na mecz.

Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa 4)

Stal Rzeszów – Wisła Kraków 2:1 (2:0)

Bramki: Salamon 9, 12 – Stanek 75.

Stal: Dąbrowski – Drążek, M. Popiela ZK, K. Paśko, Omuru – Okoń, Pitaś, Galara – K. Popiela ZK (90 Liszka), Salomon (55 Pempuś), Sumara. Trener Łukasz Cabaj.

W składzie Stali zabrakło na ten mecz m.in. snajpera Adriana Cieśli oraz kapitana drużyny Michała Opalskiego, którzy leczą kontuzje. Młodsi koledzy powołani na to spotkanie przez trenera jednak nie zawiedli, a bohaterem spotkania był 15-latek Szymon Salamon.

- Wobec kontuzji niektórych kluczowych graczy, postawiliśmy bardziej na wynik niż na styl – mówi Łukasz Cabaj, trener Stali.
Rzeszowianie bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i przez pozostałą część meczu oddali inicjatywę Wiśle, samemu broniąc się na swojej połowie.

Makroregion U19 (grupa 4)

Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2:3 (0:0)

Bramki dla Stali: Musik 74, Wojtyło 89, 90+3.

Stal Rz.: Pęksa – Kuchni, mazur, Pirożyński, Ofiara (60 Peda) - Walas, Gawlak, Mustafajew, Musik – Wojtyło, Kędzior. Trener Maciej Tokarczyk.

- W tym meczu było bardzo dużo walki. Naszym dużym pozytywem było bardzo dobre przygotowanie mentalne. Do 74. minuty przegrywaliśmy 0:2, ale wiara w zwycięstwo była do samego końca i spotkała nas za to nagroda – mówi Maciej Tokarczyk, trener rzeszowian.

Stal była w tym meczu pod ścianą, bo po dwóch bramkach Garbarnii wydawało się, że jest po wszystkim. Gol Musika dał jednak nadzieję rzeszowianom. Kluczowe okazały się jednak ostatnie minuty spotkania, w których dwa razy do siatki rywala trafiał Karol Wojtyło. Zwycięski gol „Papieża” padł w zamieszaniu podbramkowym i była to ostatnia akcja meczu, a Stal dzięki temu wskoczyła na fotel lidera.

SMS Resovia – Orlęta Kielce 3:0 vo.