Centralna Liga Juniorów U15: Cenny punkt Karpat Krosno. SMS Jarosław wciąż bez punktów

Wicemistrz rundy jesiennej SMS Jarosław wciąż nie może wystartować wiosną. Cenny punkt z wysoko notowanym TOP 54 Biała Podlaska zanotowały Karpaty Krosno.

Karpaty Krosno – TOP 54 Biała Podlaska 1:1 (0:0)

Bramka dla Karpat: Kulon 78

Karpaty: Boczar ŻK – Przewoźnik (70 Płocica), Majewski, Smoleń, Komski – Stec, Rzońca, Czechowicz (60 Potaczała), Bielak ŻK – Rygiel, Kulon. Trener Lech Czaja.

Goście rozpoczynali mecz z pozycji faworyta i w pierwszych minutach było widać ich dominację. Gdy pod koniec pierwszej połowy gra zaczynała się wyrównywać, w obozie miejscowych dało się wyczuć nadzieję na korzystny wynik.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Białej Podlaskiej. Od tego momentu do odrabiania strat rzucili się krośnianie, którzy stworzyli sobie kilka bramkowych okazji, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Dopiero w końcówce, po wrzutce z rogu, akcję zamknął Dominik Kulon dając swojej drużynie cenny punkt.

- Mogliśmy wyrównać dużo wcześniej. Po stracie gola rzuciliśmy się, ale sporo sytuacji nie wykorzystaliśmy niestety – mówił po meczu Lech Czaja, trener Karpat.

Motor Lublin – SMS Jarosław 2:0 (2:0)

SMS: Stolarz – S. Bogacz (41 A. Świecarz), Serafin, Kłyż, Markiewicz, Bobel (41 Cielec), Sz. Bogacz, Szyszkowski (41 Wojciechowski), Płocica, Sikora (41 Kos), P. Świecarz. Trener Paweł Chlastawa.

To już czwarta porażka jarosławian wiosną, podczas gdy w całej rundzie jesiennej tylko trzy razy schodzili pokonani.

– Zebrało się na to kilka spraw, głównie chcodzi o kontuzje – tłumaczy Paweł Chlastawa, trener SMS-u. – W Lublinie o porażce zadecydowały indywidualne błędy. Straciliśmy dwa gole do przerwy i w drugiej mimo starań nie dało się tego odrobić.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sandecja Nowy Sącz – AP 21 Kraków 1:2, KKP Korona Kielce – Wisła Kraków 0:3.