Centralna Liga Juniorów U15: Stal Stalowa Wola o włos od wygranej w barażu. Awans dla Unii Tarnów

Zespół U15 Stali Stalowa Wola, który wygrał Podkarpacką Ligę Trampkarzy i był o włos od awansu do CLJ Stal Stalowa Wola PSA
Stal Stalowa Wola przegrała dwumecz z Unią Tarnów w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15 i to zespół z Małopolski wiosną będzie grał wśród najlepszych w kraju.

Niestety Podkarpacie ponownie nie będzie mieć swojego przedstawiciela w CLJ w tej kategorii wiekowej, choć blisko szczęścia była Stal Stalowa Wola i to w rywalizacji z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Już w losowaniu Stal nie miała szczęścia, wpadając na drużynę z Małopolski. Ekipy z tego regionu od zawsze były najtrudniejsze do przejścia i to się potwierdza.

Podopieczni Michała Czubata jednak nie zamierzali się poddać przedwcześnie i podjęli próbę. Do szczęścia zabrakło im bardzo niewiele. Po remisie w Tarnowie 2:2 apetyty na awans znacznie urosły. Na swoim terenie "Stalówka" rozpoczęła znakomicie. Po kwadransie było 1:0, a zaraz potem 2:0. Do przerwy stalowowolanie mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie i wydawało się, że nic już im wygranej nie zabierze.

Unia odrodziła się po zmianie stron, strzałami z karnego, a następnie z wolnego doprowadziła do remisu. Stal ponownie objęła prowadzenie w dogrywce, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy dodatkowego czasu goście wyrównali. Jak się okazało, był to ostatni gole tego dnia, a Unia dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe awansowała.

- Czujemy duży niedosyt, bo mieliśmy dużą szansę na awans. W pierwsze połowie powinniśmy zamknąć ten mecz, bo były okazje na kolejne bramki. W przerwie uczulaliśmy chłopaków, żeby się nie emocjonować, bo przeciwnik powalczył o swoje i tak się stało - komentował po meczu trener Michał Czubat.