Centralna Liga Juniorów U15, U17. Trzy wygrane! "Pasiaki" prowadzą w obu ligach

CK
Krzysztof Kapica
Z czterech podkarpackich drużyn smaku zwycięstwa zaznały trzy. Pełnej puli nie zainkasowali tylko juniorzy Stali Mielec, chociaż i oni byli bliscy wygranej.

CLJ U17

RESOVIA - WISŁA KRAKÓW 1:0 (1:0)
Bramka: Usarz 25.

Resovia: Siryk - Fluda, Sitek, Drozd, Cholewa, Szymkiewicz (60 Piestrak l), Kałaska, Grabowski (60 Janczyk), Wolański (55 Barabasz), Bomba (55 Ząbkowicz), Usarz (70 Malinowski l). Trener Adam Bukała.

Biało-czerwoni triumfowali w pojedynku na szczycie, a gola na wagę 3 punktów, po indywidualnej akcji, uzyskał Sebastian Usarz. „Biała Gwiazda” miała 2-3 bramkowe okazje, ale i rzeszowianie mogli strzelić więcej niż jednego gola. - Mecz był wyrównany. Cała nasza drużyna zasłużyła na pochwały - zaznaczył trener Bukała.

CRACOVIA - KARPATY KROSNO 2:3 (0:3)
Bramki dla Karpat: Polański 15-karny, R. Głód 20, Dziadosz 26.

Karpaty: Kucab - Polański (72 Białogłowicz), Kiełb, B. Głód (60 Hamryszczak), Warzecha (72 Modny) - Setlik, Stańko, Pelczar, Dziadosz - Kulon (77 Atachim), R. Głód (50 Kalemba). Trener Dariusz Liana.

- Wykonaliśmy plan w stu procentach - cieszył się Dariusz Liana. Jego podopieczni świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w 1 części, w ciągu 11 minut wbili trzy gole! Po przerwie Cracovia odżyła, ale krośnianie, generalnie, mieli mecz pod kontrolą.

BKS LUBLIN - STAL MIELEC 1:1 (1:0)
Bramka dla Stali: Czop 60-karny.

Stal: Dudek - Guca (41 Podczaszy), Bakowski, Kozłowski, Soboń - Chmielowiec (41 Mucha), Woś, Mazur (55 Szumilas l [65, niesportowe zachowanie]) - Kramarz, Czop, Dziedzic (75 Maj). Trener Wojciech Kustoń.

W 1 połowie mielczanie nie do końca realizowali przedmeczowe założenia. Po przerwie spisywali się lepiej, doprowadzili do wyrównania, a śmiało mogli wygrać. Nie wykorzystali m.in. drugiego rzutu karnego. - Odczuwamy niedosyt, zwycięstwo było w naszym zasięgu - mówił opiekun Stali.

W INNYM MECZU: Korona Kielce - Juventa Starachowice 4:1.

CLJ U15

TOP 54 BIAŁA PODLASKA - RESOVIA 0:1 (0:1)
Bramka: Rusinek 18.

Resovia: Stodolak - Sikora, Orłowski, Kyciński, Ostrowski - Szymański (56 Niedziałkowski), Bąk, Pomykała, Łuczyk, Rusinek l - Wilk (76 Ogórek). Trener Artur Łuczyk.

Resoviacy z kilku dogodnych szans na gola wykorzystali jedną - w zamieszaniu podbramkowym nogę dostawił Rusinek. - Dwie niesamowicie trudne piłki wybronił bramkarz z Białej Podlaskiej - przekazał trener Artur Łuczyk. Resovia w defensywie była dobrze zorganizowana, miejscowi nie wypracowali ani jednej klarownej okazji.

W INNYM MECZU: Wisła Kraków - AP 21 Kraków 2:2. Mecze: Juventa Starachowice - Sandecja Nowy Sącz oraz Motor Lublin -KKP Korona Kielce skończyły się po zamknięciu strony.