Centralna Liga Juniorów U17: Derby Rzeszowa nierozstrzygnięte. U15: Stal z kolejną wygraną

W meczu derbowym pomiędzy Stalą i Resovia padł remis po 2.
W meczu derbowym pomiędzy Stalą i Resovia padł remis po 2. pawel dubiel
Podziałem punktów zakończyły się derby Rzeszowa pomiędzy Stalą i Resovią w Centralnej Lidze Juniorów U17. Komplet zwycięstw ma za to Stal w CLJ U15.

U17

W derbach faworyta nigdy nie ma i tym razem było podobnie. Po trzech kolejkach oba zespoły miały po tyle samo punktów i ostrzyły sobie pazurki na derby.

Lepiej to spotkanie rozpoczęła Resovia, która przez całą niemal pierwszą połowę przeważała i stwarzała sobie co rusz podbramkowe sytuacje. Najbliżej strzelenia gola był Dawid Pieniążek, ale choć potrafił znaleźć sobie dobrą pozycję, to miał spory problem ze wstrzeleniem się do bramki rywala. Udało się w 25. minucie. Najpierw Dawid dał ostrzeżenie, stemplując znak piłki na poprzeczce rywali, by jeszcze w tej samej minucie pokonać bramkarza Stali. Bramkarz Olko był praktycznie w tej części gry bezrobotny.

Resovia mogła zaliczyć znakomite otwarcie drugiej połowy, ale Oskar Sowa trafił w słupek. To się zemściło i chwilę potem było po 1. „Pasiaki” szybko odpowiedziały, ale prowadzenie nie dowiozły do końca. Z karnego w końcówce wyrównał Małek, choć Resovia protestowała, że ich bramkarz nie sfaulował rywala.

- Nie mogę być zadowolony z tego meczu, bo nie jestem przede wszystkim zadowolony z gry mojego zespołu. Nie możemy tak gra jak dziś, to trzeba poprawić – powiedział wyraźnie zniesmaczony Łukasz Cabaj. Również kiepski humor miał jego kolega po fachu Roman Borawski, który dodał: Oczywiście, że jest niedosyt po tym meczu. Powinniśmy go zamknąć już w pierwszej połowie i się nie udało.

Stal Rzeszów – SMS Resovia 2:2 (0:1)

Bramki: Baj 49, Maćkowiak 55 - Pieniążek 20, Małek (87-karny).

Stal: Zieliński – Kmieciak (53 Bacza, 83 Małek ZK), Mazur ZK, Kensy, Puliński (67 Wyrwas), Piotrowski, Kądziołka, Galara (60 Pempuś ZK), Łyczko, Kowalewski (77 Nilipiński), Salamon (46 Baj). Trener Łukasz Cabaj.

Resovia: Olko – Maćkowiak ZK, Pikuła, Modrzejewski, Rębisz, Marciniec (77 Szymański), Bielenda, Sowa (70 Godlewski), Zwolski (38 Sępak), Pieniążek, Zięba. Trener Roman Borawski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce – Wisła Kraków 2:3, Wisła Puławy – Cracovia 2:1, TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 5:1.

U15

Mimo wysokiej wygranej nad Koroną Kielce, trener Stali miał do swoich graczy nieco pretensji.

- Mecz był pod naszą kontrolą, byliśmy lepsi od rywala. Ze strony Korony zagrożenia nie było, ale nie był to mecz dla nas dobry. Stać nas na dużo lepszą grę. Bramek mogło paść więcej, bo okazji było wiele – powiedział Krzysztof Hus.

Stal Rzeszów – Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Gołda 8, Dworak 20, Piwnicki 59.

Stal: Głąb – Synoś, Urbaniak ZK (60 Bartkowiak), Piwnicki (68 Adamski), Jurkiewicz (41 Serwiński), Wnęczak, Małecki (41 Mazur), Gołda, Plichta (53 Kasza), Dworak, Sadowski (50 Surmiak). Trener Krzysztof Hus.

POZOSTAŁE WYNIKI: Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0; TOP 54 Biała Podlaska – Górnik Łęczna 1:1, BKS Lublin - Wisła Kraków 1:2.