Centralna Liga Juniorów U17: Resovia przegrała awans z Koronami. Tylko Stal Mielec wygrała w ostatniej kolejce

Resovia wiosną ogrywała czołowe zespoły w lidze, dwukrotnie też przegrała z ostatnim KKP Korona Kielce. K. Kapica
Sypnęło niespodziankami w ostatniej kolejce grupy 4 Centralnej Ligi Juniorów U17. Z pierwszej piątki w tabeli nie wygrał nikt. Zwyciężały tylko zespoly z miejsc 6-8. Najwięcej pretensji do siebie mogą mieć jednak gracze Resovii.

Resovia - KKP Korona Kielce 2:3 (1:2)

Bramki: Basznianin 10, Chwałka 65 - Ganczarski 22-wolny, 77, Turek 34.

Resovia: Adamski - Mac, Chwałka, Kloc, Sypek (70 Kwarciński) - Kurek (41 Bajda), Wilczak, Łaski (50 Bizoń), Bać (55 Cuber), Pasternak (41 Tarnowski) - Czado, Basznianin. Trener Szymon Dusza.

Resovia Rzeszów przegrywa u siebie w Centralnej Lidze Juniorów z Koroną Kielce 2:3.

Resovia Rzeszów przegrywa u siebie w Centralnej Lidze Junior...

Wygrana w tym spotkaniu dawała Resovii 1. miejsce na koniec sezonu, przed meczem nie było to oczywiste, bo drugim warunkiem był brak zwycięstwa Korony Kielce w Krakowie. O ile ten drugi warunek został spełniony, o tyle rzeszowianie nie dali rady drugi raz w tym sezonie ekipie KKP Korona.

Początek meczu był jednak obiecujący. W 10. minucie sędzia podyktował karnego dla gospodarzy, a do piłki podszedł najlepszy strzelec Resovii Krystian Basznianin. Bramkarz wyczuł jego intencję, ale Krystian poprawił się przy dobitce i było 1:0. Od tego momentu jednak gospodarze stanęli i dali sobie wpakować dwa gole. Niewiele brakło, a byłoby ich więcej.

Na szczęście po zmianie stron gra podopiecznych Szymona Duszy wyglądała lepiej. Basznianin znów podszedł do karnego i znów obronił go bramkarz KKP Korony, tym razem jednak dobitka okazała się nieskuteczna. Wyrównał na szczęście kilka minut później Adrian Chwałka i to Resovia była na 1. miejscu, bo w Krakowie Korona przegrywała z Cracovią 1:2. Rzeszowianie jednak stracili gola w końcówce, podobnie jak Cracovia i to Korona Kielce, z pomocą KKP Korony zagra o medale.

Stal Mielec - Juventa Starachowice 2:1 (2:0)

Bramki: Dziedzic 15, 38 - Marzec 70

Stal: Dudek - Chmielowiec, Kozłowski (68 W. Mazur), F. Mazur (78 Czerkies), Gdowik, A. Witek (60 Dapollonio), Kiełbasa, P. Witek, Celmer, Kron, Dziedzic (72 Niemczyk). Trener Przemysław Paprocki.

Mecz dla obu zespołów nie miał już większego znaczenia. Stal niezależni od wyniku pozostałaby na 6. pozycji. Cieszy fakt, że jednak drużyna Przemysława Paprockiego wykazała się ambicją i jako jedyna z Podkarpacia kończy sezon wygraną.

Motor Lublin - Karpaty Krosno 3:1 (1:0)

Bramki: Baryła 3, Graczyk 50, 64 - Kowal 47.

Karpaty: Kandefer (41 Icha) - Wilk (41 Kielar), Dziura, Bujak, Wiśniewski - Zaracki, Leja, Kowal, Majka (60 Maścibrzuch) - Knap (65 Rec), Lewiński. Trener Piotr Hajduk.

Karpaty na 1. miejsce szans już nie miały, ale jak zapowiadał trener Piotr Hajduk pojadą do Lublina wygrać i zająć możliwie najwyższe miejsce. Szansa była nawet na wicelidera, ale... - Graliśmy dobrze, mieliśmy w pierwszej połowie sytuacje, ale tak na prawdę to sami strzelaliśmy sobie gole - mówi Piotr Hajduk. - Po bramce wyrównującej jeszcze liczyłem, że pójdziemy na nich, ale to oni byli skuteczniejsi.

Kilka dni temu powołanie do reprezentacji Polski U17 otrzymał obrońca Karpat Łukasz Bujak.

Cracovia - Korona Kielce 2:2 (2:0).