Centralna Liga Juniorów U17. Zdobycze punktowe drużyn z Podkarpacia odwrotnie proporcjonalne do miejsca w tabeli

Po pięciu z rzędu zwycięstwach Resovia ponownie w tym sezonie zaznała gorycz porażki. Z kolei pierwszej wygranej wiosną doczekali się piłkarze Karpat Krosno. Stal Mielec ze Starachowic wróciła z jednym punktem.

KKP Korona Kielce - Resovia 1:0 (1:0)

Bramki: Ganczarski 39.

Resovia: Adamski – Chwałka (41 Sypek), Mastaj ŻK, Kloc (68 Mac), Płaski, Wilczak (48 Kwarciński), Tarnowski (53 Bać), Kurek (65 Pasternak), Cuber (41 Bajda), Czado, Basznianin (72 Wróbel). Trener Szymon Dusza.

W Kielcach skończyła się fantastyczna seria Resovii, w której beniaminek odniósł pięć wygranych z rzędu i wskoczył na pozycję lidera. – Zabrakło tego żeby strzelić bramkę – skwitował Szymon Dusza, trener Resovii, którego bardziej niż wynik martwią urazy zawodników. – Pierwsza część wiosny była dla nas świetna, marzeniem jest by druga była podobna – dodał trener.

Karpaty Krosno – Motor Lublin 4:1 (4:0)

Bramki dla Karpat: Czelny 1, 25, Lewiski 15, Knap 33-karny.

Karpaty: Kandefer – Wilk (65 Rec), Bujak, Kosak, Wiśniewski (41 Majka, 50 Maścibrzuch) – Kowal, Gierczak (60 Leja) – Zaradzki, Czelny, Knap, Lewiński (70 Gruba). Trener Piotr Hajduk.

Dla krośnian była to pierwsza wygrana wiosną. Podpieczni Piotra Hajduka zdominowali rywali w pierwszej połowie, a gol Czelnego na 1:0 padł już po 10 sekundach od pierwszego gwizdka.

Juventa Starachowice - Stal Mielec 2:2 (0:2)

Bramki dla Stali: W. Mazur 6, Dapollonio 20.

Stal: Szczepański – P. Witek (77 Szczybyło), Chmielowski, Gdowik, Celmer, Kiełbasa, Kron, Mokrzycki (79 Ciemierkiewicz), Duszkiewicz, W. Mazur (73A. Witek), Dapollonio (80 Kramarz). Trener Przemysław Paprocki.

Korona Kielce – Cracovia 1:2.