Centralna Liga Juniorów: Wysokie zwycięstwa Karpat Krosno i Stali Mielec na zakończenie. DAP Dębica grał o awans

Karpaty Krosno wygrały w Kielcach z Koroną 5:1.
Karpaty Krosno wygrały w Kielcach z Koroną 5:1. Dorota Kułaga
Efektownie zakończyły jesienny sezon Centralnej Ligi Juniorów dwa zespoły z Podkarpacia. Karpaty Krosno wysoko wygrały w Kielcach z Koroną, a Stal Mielec pewnie ograła u siebie Podgórze Kraków.

U17

Korona Kielce - Karpaty Krosno 1:5 (0:2)

Bramki: Żyła 60 - Kulon 21, 35, 84, Jacenkiw 48, Majewski 89.

Karpaty: Staszkiewicz - Szarek (46 Dul), Warchoł (77 Zygmunt), Zięba, Szczurek (60 Boduch), Stec, Smoleń (46 Jacenkiw), Kulon, Bielak, Majewski, Rzońca (60 Telega). Trener Lech Czaja.

- Do przerwy mogliśmy im strzelić nie dwie, ale nawet dziesięć goli - mówi Lech Czaja, trener Karpat. Krośnianie zlali nie byle kogo, bo jednego z kandydatów do wygrania ligi. Piękną akcją zaraz po zmianie stron popisał się Jacenkiw, który jak tyczki mijał kolejnych rywali, a rajd zakończył bramką. Pozostałe gole strzelali Kulon i Majewski. Obaj jesienią strzelili po 12 goli i wspólnie zostali królami strzelców.

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Karpatami Krosno 1:5 (0:2) w meczu Centralnej Ligi Juniorów do 17 lat. Od 2 minuty Korona grała w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę za faul otrzymał Marcel Kudzia. Grający w osłabieniu kielczanie nie dali rady drużynie Karpat. Korona Kielce - Karpaty Krosno 1:5 (0:2)Bramki: Adrian Żyła 60 - Dominik Kulon 21, 35, 84, Maksym Yatsenkiv 48, Wiktor Majewski 89. Korona: Mamla - Stawecki, Kudzia, Nasidłowski (46. Skiba), Szczepanek (46. Łubek) - Przybysławski, Wójcik (46. Żyła), Głowacki (60. Kralka), Wierzchanowski, Łoch (55. Matusiewicz) - Szczepański (46. Denarczyk).Korona już od 2 minuty grała w dziesiątkę. Marcel Kudzia sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika Karpat i dostał czerwoną kartkę. Był to przełomowy moment tego spotkania. -Praktycznie cały mecz musimy grać w dziesiątkę. Ustalana wcześniej taktyka nie ma już znaczenia - mówił trener Michał Gębura. Korona w pierwszej połowie walczyła jeszcze jak równy z równym, nie było widać różnicy jednego zawodnika. Miała cztery bramkowe okazje, ale zawodziła skuteczność, albo udanie interweniował bramkarz Karpat, który górą był nawet w sytuacjach sam na sam. Do przerwy Karpaty zdobyły dwie bramki, ich autorem był Dominik Kulon. Po przerwie strzelił jeszcze trzeciego gola i zapisał na swoim koncie hat tricka. Korona w drugiej odsłonie zdobyła honorową bramkę - uzyskał ją wprowadzony po przerwie Adrian Żyła. Goście zadali jeszcze dwa ciosy i wygrali to spotkanie pewnie 5:1. Grająca w dziesiątkę Korona nie była w stanie uzyskać korzystnego wyniku w spotkaniu z dobrze prezentującą się drużyną Karpat.  To było ostatnie spotkanie podopiecznych Michała Gębury i Marka Graby w tym roku. Korona na półmetku rozgrywek zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17.Dorota Kułaga

Korona Kielce od 2 minuty grała w dziesiątkę i uległa Karpat...

Stal Mielec - Podgórze Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: Woś 15, Wyparło 35, Maj 62.

Stal: Płaza - Ofiara (73 Czekaj), Woś, Zięba (51 Osuch), Buczek, Turkot, Strycharz (73 Pszeniczny), Wyparło, Maj (65 D. Pyryt), Sztuka (73 M. Pyryt), Szumilas. Trener Janusz Hynowski.

- Udało nam się strzelić dwie bramki w pierwszej połowie i spokojnie kontrolować przebieg meczu - mówi Janusz Hynowski, trener Stali. - Rywale mieli swoje okazje, ale nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Przy lepszej skuteczności wygralibyśmy wyżej.

Więcej o piłce nożnej i CLJ

POZOSTAŁE WYNIKI: TOP 54 Biała Podlaska - BKS Lubin 1:0, Wisła Kraków - Cracovia 1:5.

Baraż o U17

DAP Dębica - Motor Lublin 3:3 (3:0)

Bramki dla DAP-u: Smoleń dwie, Nicoś.

DAP: Stachnik - Lubera, Gacoń, Cichoń, Kontrabecki, Strózik (75 Baniak), Nicoś, Smoczyński (65 Bęben), Smoleń (80 Falarz), Rubach, Szewczyk (85 Pociask). Bogdan Cabaj.

- Wiatr decydował o tym, kto strzelał gole - mówi Bogdan Cabaj, trener DAP. - W pierwszej połowie to myśmy mieli z wiatrem i mieliśmy dużą przewagę. Potem wszystko się zmieniło.

Rewanż w Lublinie we wtorek o 14.30.

U15

AP 21 Kraków - Stal Rzeszów 3:1 (1:0)

Bramka dla Stali: Matycz 70.

Stal: Grygiel (70 Szpila) - Maćkowiak, Furdak, Sędzimir, Głodowski (70 Strzępek) - Kiełbicki, Pempuś, Wilk (70 Krupa) - Szpytma (41 Oreńczuk), Matycz - Lipski (50 Żyła). Trener Paweł Głodowski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sandecja Nowy Sącz - KKP Korona Kielce 1:4, Wisła Kraków - TOP 54 Biała Podlaska 5:0; Górnik Łęczna - Motor Lublin 4:2.