Ceny mieszkań będą rosły. Korzystniej kupić je teraz

  Ceny mieszkań będą rosły. Korzystniej kupić je teraz

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ceny mieszkań będą rosły. Korzystniej kupić je teraz
  Rosnące ceny materiałów i usług budowlanych coraz wyraźniej odciskają piętno na lokalnym rynku mieszkaniowym. Za swoje własne cztery kąty trzeba zapłacić coraz więcej. A jak przewidują specjaliści, taniej już raczej nie będzie.
  Ceny mieszkań będą rosły. Korzystniej kupić je teraz
  - Inwestorzy płacą coraz więcej firmom budowlanym. Wysokiej jakości usługi są teraz znacznie droższe niż jeszcze rok, czy dwa lata temu. Fachowcy się cenią. Podobnie wygląda sytuacja z materiałami budowlanymi, które szybko i wyraźnie drożeją. To wszystko przekłada się na ceny mieszkań – mówi Bogusław Sobczyk, szef marketingu w firmie DevelopRes.

  Z obserwacji specjalistów zajmujących się badaniem rynku nieruchomości wynika, że na razie wzrost cen nie zahamuje. Dlatego osoby, które planują w najbliższym czasie zakup mieszkania, powinny się z tą decyzją pospieszyć. Duże firmy deweloperskie mają w swojej ofercie jeszcze sporo mieszkań już wybudowanych, albo właśnie powstających. Ich ceny z pewnością będą niższe od tych, które zostaną ustalone dla budynków, które dopiero będą budowane. M.in. z tego powodu aktualnie powstające inwestycje cieszą się w mieście dużym zainteresowaniem. Osiedle Bella Dolina, gdzie dobiega końca budowa dwóch pierwszych bloków, ma już tylko pojedyncze wolne mieszkania. A na ulicy Granicznej, gdzie DevelopRes zaczyna budowę kompleksu Nova Graniczna, z 370 zaplanowanych mieszkań sprzedano już połowę.

  - Trochę wolnych lokali jest jeszcze także na osiedlu Słocina, gdzie realizujemy inwestycję Paderewskiego Park. W trzech budynkach będzie ponad 220 mieszkań. Powstaną w ciągu dwóch lat – mówi Bogusław Sobczyk.