Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom pokonali w Lublinie w sparingu Asseco Resovię Rzeszów 3:1.
Cerrad Czarni Radom pokonali w Lublinie w sparingu Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Michał Nowak
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w sparingowym pojedynku w ramach Lubelskie Cup.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:16)
Cerrad Czarni: Giger, Żygałow, Żaliński, Fornal, Ostrowski, Huber, Ruciak (libero) oraz Filip, Rybicki, Kwasowski, Wasilewski (libero)
Asseco Resovia: Redwitz, Jarosz, Buszek, Olejnik, Dryja, Lemański, Masłowski (libero) oraz Mika, Perłowski, Wilkowski

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO - TUTAJ

Radomscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i z każdą kolejną minutą powiększali prowadzenie (5:4, 8:5, 16:9). Świetnie funkcjonował blok i zagrywka, dlatego też nie dziwiło wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Roberta Prygla. Po zatrzymaniu jednego z zawodników Asseco Resovii było już 19:11. Ponadto Cerrad Czarni byli niezwykle skuteczni w ataku i partię otwarcia wygrali po błędzie Jakuba Jarosza.

W drugiej odsłonie role się nieco odwróciły. Niemal od początku tym razem prowadzili rzeszowianie (6:9, 11:14), którzy w kolejnych fragmentach tej odsłony utrzymywali tę przewagę i zwyciężając w niej wyrównali stan spotkania.

Zintegrowani i silniejsi

Zawodnicy wrócili do gry po kilkuminutowej przerwie, podczas której miała miejsce uroczystość, kiedy to pochodzący z Lublina Tomasz Wójtowicz, złoty medalista mistrzostwa świata (1974 rok) i igrzysk olimpijskich (1976) otrzymał pamiątkową koszulkę.

W pierwszych fragmentach trzeciego seta znakomicie w polu serwisowym spisywał się Michał Ostrowski, z którego zagrywką kompletnie nie radzili sobie rzeszowianie (9:3). Tej przewagi Cerrad Czarni nie zamierzali oddać i wyszli na prowadzenie zepsutej zagrywce młodego Mikołaja Olejnika.

Mimo małych zmian w składzie (Filip i Kwasowski zastąpili Żygałowa i Żalińskiego), radomianie nie obniżyli poziomu gry. Po autowym ataku Jarosza było 8:4, a kilka chwil później już 11:4. Rzeszowianie na chwilę zmniejszyli stratę (15:10), ale szybko wynik wrócił do poprzedniego stanu (19:11). Kilka chwil później mecz zakończył skutecznym atakiem Kamil Kwasowski.

Materiał oryginalny: Cerrad Czarni Radom wygrali z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w sparingowym meczu w Lublinie - Echo Dnia Radomskie