Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcą wprowadzić do szkół gry planszowe

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Spotkania przy grach planszowych i strategicznych uczą wielu pozytywnych umiejętności, przydatnych w codziennym życiu. Nz. pierwsze z cyklu spotkań Zabawna Edukacja w Przemyślu.
Spotkania przy grach planszowych i strategicznych uczą wielu pozytywnych umiejętności, przydatnych w codziennym życiu. Nz. pierwsze z cyklu spotkań Zabawna Edukacja w Przemyślu. Norbert Ziętal
W Gimnazjum nr 3 w Przemyślu ruszyły spotkania „Zabawna edukacja - cykl spotkań przy planszówkach”. Oferta dla osób w każdym wieku.

- Chcemy połączyć przyjemność grania w planszówki z edukacją. Każdy będzie się mógł nauczyć nowych gier i nieznanych mu typów gier. Będziemy prowadzić również warsztaty, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozbudzające ciekawość wobec otaczającego świata. Będą obejmowały różne dziedziny. Nauki ścisłe, literaturę, film, zajęcia artystyczne - mówi Jan Balicki z inicjatywy Urge of Creation z Przemyśla, którą prowadzi wspólnie ze Szczepanem Marcińcem.

W akcję włączyły się również Fundacja Kuźnia Talentów oraz Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, w którym w sobotę odbyło się pierwsze spotkanie.

Przedstawimy gry, które rozwijają więzi

- Naszym głównym celem jest scalanie więzi rodzinnych, poprzez gry. Dlatego na naszym spotkaniu są dzieci, ich rodzice oraz dziadkowie. Przedstawiamy różne gry. Planszowe, edukacyjne, strategiczne, kooperacyjne, które rozwijają relacje. Uczą radzenia sobie z porażką, ale również sukcesem. Cztery godziny przy takich grach mija jak jedna chwila - mówi Remigiusz Łuc, z fundacji Kuźnia Talentów, nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Przemyślu.

Organizatorom chodziło również o odciągnięcie dzieci od komputerów i smartfonów. Pokazanie im, że istnieją alternatywne, równie ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu.

Gry w szkole? Inicjatorzy Zabawnej Edukacji przekonują, że jak najbardziej. Oczywiście, po lekcjach, w czasie wolnym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że poprzez zabawę uczą pozytywnych zachowań przydatnych w codziennym życiu. - Chcemy stworzyć spotkania międzypokoleniowe. Uczniowie szkół podstawowych, od najmłodszych klas, gimnazjaliści, starsza młodzież. A także osoby starsze - mówi pan Jan.

Poprzez gry można uczyć się języka angielskiego

Przygotowywana jest oferta dla jeszcze młodszych dzieci, przedszkolaków. To będą najprostsze gry, bardziej zabawa. Na zajęciach mile widziane będą osoby, które stworzyły własne planszówki i chcą się nimi pochwalić, albo przetestować na większej liczbie graczy. Udział w spotkaniach jest nieodpłatny, nieletni muszą mieć zgodę rodzice lub opiekuna.

Na pierwszym spotkaniu oprócz rozgrywek w Gamesroomie, odbyły się warsztaty. Zabawna Edukacja z prezentacją i burzą mózgów, Człowiek Techniczny oraz Beforeorafter, czyli nauka języka angielskiego podczas rozgrywek.

- Na razie ruszyliśmy, ale planów na rozwój naszych zajęć mamy sporo. Będą to choćby różnego rodzaju konkursy, m.in. artystyczne i naukowe. Oczywiście, również turnieje w gry. Wiele z nich jest specjalnie przygotowywanych pod turnieje - wyjaśnia pan Jan.

- Chcemy, aby podobne spotkania odbywały się w innych szkołach. Na feriach w SP 11 będą zajęcia dla 45 dzieci. Współpracujemy z SP 15. Jesteśmy otwarci na inne placówki - mówi pan Remigiusz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24