Chcesz przygarnąć psa? Sklep zoologiczny pomoże przygotować wyprawkę

Materiał informacyjny Apetete.pl
Udostępnij:
Powiększenie rodziny o czworonożnego przyjaciela to bardzo dobry pomysł, jednak wymaga od nowych właścicieli psa przygotowania się na tak wymagającego domownika. Podobnie jak dla dziecka, również dla szczeniaka będzie potrzebna wyprawka, którą pomoże skompletować dobrze zaopatrzony sklep zoologiczny.

W internetowym sklepie zoologicznym można znaleźć wszystkie niezbędne akcesoria, które są potrzebne dla szczeniaka, a także wysokiej jakości karmę dla psów i kotów. Zatem, chcąc szybko i tanio kupić wyprawkę dla pieska, najpierw trzeba znaleźć dobry sklep zoologiczny.

Sklep zoologiczny z akcesoriami dla szczeniąt

Nowi właściciele szczeniaka chcą mu zagwarantować produkty najwyższej jakości, dlatego często inwestują w najlepszy kojec, kolorowe miski na karmę czy wygodne szelki, całkowicie zapominając o produktach, które w pierwszych dniach pobytu małego psa w domu są absolutnie niezbędne. Najlepsze są produkty przeznaczone stricte dla szczeniąt, szczególnie jeśli chodzi o karmę. Kupując psa z hodowli, nowy właściciel najprawdopodobniej otrzyma od hodowcy zapas karmy, którą do tej pory jadł pies. Przez pierwszych kilka dni warto ją podawać, nawet jeśli nie jest najlepszej jakości. Na początku szczenię będzie miało wystarczająco dużo nowych bodźców, więc nie warto zmieniać karmy od razu. Po kilku dniach można zacząć wprowadzać do diety zwierzęcia nowe, dostosowane do wieku i preferencji psa pożywienie, którego szeroki wybór w korzystnej cenie każdy właściciel znajdzie w sklepie zoologicznym online.

Co kupić dla szczeniaka w sklepie zoologicznym?

Dla swojego pupila właściciele powinni postarać się o podstawowe akcesoria do pielęgnacji psa, karmienia i wyprowadzania na spacer. Potrzebne będą również środki higieniczne, głównie podkłady chłonne, które należy rozkładać na podłodze. Zanim szczenię przyzwyczai się do załatwiania potrzeb na dworze, mogą mu się przydarzyć "mokre" wypadki również w domu. Przed przykrymi konsekwencjami tych wypadków domowników uchronią właśnie podkłady. Do pielęgnacji przyda się szczotka do wyczesywania futra, szampon do kąpieli oraz szczoteczka do zębów i preparat do usuwania kamienia nazębnego u zwierząt domowych.

Internetowy sklep zoologiczny ma w sprzedaży akcesoria dla psów dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego czworonoga. Właściciele powinni pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią smycz oraz obrożę lub szelki, które pozwolą bezpiecznie wyprowadzać szczeniaka na spacer. Przyda się również legowisko - miękkie i dostosowane do wielkości psa, a także miski na karmę oraz wodę. Warto pamiętać, aby nie były one zbyt wysokie tak, żeby szczeniak mógł swobodne wyjadać karmę.

Szczenięta są zwykle frywolne, chętnie podejmują zabawę, potrzebują uwagi i zaangażowania. Jeśli właściciel nie zapewni psu odpowiedniej rozrywki, ten szybko zacznie wyrządzać w domu szkody. Już na początku niezbędne więc będą zabawki dla małych zwierząt, dzięki którym psiak nauczy się, że nie wolno gryźć mebli czy rąk właściciela, a jedynie zabawkę. Co więcej, zabawa ze swoim pupilem i opieka nad nim powinny sprawiać właścicielowi przyjemność, dlatego warto kupić również inne akcesoria, które ułatwią wzajemne uczenie się zasad współżycia domowników z psem. Nie można zapomnieć również o wizycie u weterynarza i wykonaniu niezbędnych szczepień (jeśli nie zrobił tego hodowca), a także regularnym odrobaczaniu zwierzęcia. Po kilku dniach warto także wykonać podstawowe badania profilaktyczne, aby ocenić stan zdrowia szczeniaka.

Dodaj ogłoszenie