NOWINY24
  POPULARNE

  To czytają inni

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To czytają inni

  • 11 listopada handel bazarowy w Rzeszowie kwitł
  • Na obwodnicy Radymna zderzyły się 3 osobówki i TIR
  • Podkarpackie odzywki czyli przezwiska w gwarze

  Chór na sto dziecięcych głosów

  Chór na sto dziecięcych głosów

  ANNA CZAPKOWSKA

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Chór na sto dziecięcych głosów

  ©TADEUSZ POŹNIAK

  Rzeszowski zespół ?Gabcia i Przyjaciele? nagrywa siedem piosenek w Radiu Rzeszów. W grupie śpiewa ok.100 dzieci z ośmiu rzeszowskich szkół i przedszkoli. Mali artyści planują podbić polską scenę muzyczną.
  Chór na sto dziecięcych głosów

  ©TADEUSZ POŹNIAK

  Zespół ?Gabcia i Przyjaciele? powstał we wrześniu 2002 r. Tworzą go dzieci z rzeszowskich Przedszkoli nr: 12, 15, 20, 29, Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 oraz Szkół Podstawowych: nr 1 i 14. Śpiewają utwory napisane przez założyciela zespołu Waldemara Wywrockiego i jego córkę Gabrysię. Piosenki w stylu rock, pop, folk i gospel aranżuje Krzysztof Bazan, zwycięzca jednej z edycji telewizyjnego programu ?Droga do gwiazd?.
  Uczestniczący w zajęciach chóru mają od 3 do 10 lat. Mniejsze grupy ćwiczą codziennie, cały zespół spotyka się dwa ryzy w miesiącu. Obecnie ?Gabcia i Przyjaciele? nagrywają piosenki w Radiu Rzeszów. Zespół spędzi w studiu blisko 35 godzin.
  ? Bardzo się cieszę, że naszych piosenek będzie można posłuchać w radiu. Uważam, że to wielki sukces dla tak młodego zespołu. Lubię występować. Moim idolem jest Anna Maria Jopek i może w przyszłości też zostanę taką gwiazdą ? mówi 8 - letnia Gabrysia.
  ? W przyszłości chcę zostać piosenkarką, dlatego zapisałam się do chóru. Bardzo miło spędzamy czas na próbach. Jestem dumna, że niedługo nagramy płytę ? dodaje10 - letnia Justynka.
  W chórze śpiewają amatorzy, ale kilkoro dzieci miało już swój debiut np. w telewizyjnym programie ?Szansa na sukces?. Agata Motyka wygrała casting na nagranie płyty wspólnie z ?Arką Noego?.
  ? Udało nam się rozśpiewać wiele dzieci. Być może w przyszłości kilkoro z nich zaistnieje na scenie muzycznej. Nasze piosenki opowiadają o typowych dziecięcych problemach, troskach i radościach. Chórzyści uwielbiają ćwiczyć, spotykać się na próbach. Planujemy nawiązać współpracę z Telewizją Rzeszów, która jest zainteresowana wypromowaniem teledysku jednej z naszych piosenek ? mówi Waldemar Wywrocki, założyciel chóru, kierownik Domu Kultury na osiedlu Staroniwa.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  tato

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!