Ciarko PBS Bank Sanok podejmuje Podhale Nowy Targ....

  Ciarko PBS Bank Sanok podejmuje Podhale Nowy Targ. "Szarotki" trzeba ograć

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W tym sezonie sanoczanie rozbili już Podhale 9-0 w Arenie i wygrali w Nowym Targu 3-2.

  W tym sezonie sanoczanie rozbili już Podhale 9-0 w Arenie i wygrali w Nowym Targu 3-2. ©TOMASZ SOWA

  Dziś o godzinie 18, po przerwie na reprezentację, Ciarko PBS Bank Sanok zagra z Podhalem Nowy Targ. - Nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż nasza wygrana. Nawet w tym składzie, bo mamy swoje problemy, powinniśmy sobie poradzić - mówi Marcin Ćwikła, II trener Ciarko.
  W tym sezonie sanoczanie rozbili już Podhale 9-0 w Arenie i wygrali w Nowym Targu 3-2.

  W tym sezonie sanoczanie rozbili już Podhale 9-0 w Arenie i wygrali w Nowym Targu 3-2. ©TOMASZ SOWA

  Wspomniane problemy to kontuzje Justina Chwedoruka i Krzysztofa Zapały oraz niepewny występ przeziębionego Roberta Kosteckiego i Huberta Demkowicza ze względu na śmierć dziadka. W sobotę zmarł bowiem Andrzej Demkowicz, ojciec trenera Tomasza Demkowicza.

  - Chwedoruk ma wciąż problemy i pojedzie do Rzeszowa na wizytę. Zapała po kadrze przyjechał z kontuzją i znów trzeba łatać skład. Prawdopodobnie weźmiemy Piotrka Naparło z juniorów - przyznał Ćwikła, który być może tym razem sam poprowadzi drużynę.

  "Szarotki" przyjadą do Sanoka z nowym napastnikiem, pozyskanym z KTH Krynica byłym graczem Ciarko Dariuszem Gruszką, który ostatni raz w Podhalu zagrał w sezonie 2009/10, kiedy zespół z Nowego Targu wywalczył mistrzostwo Polski.

  Nie będzie za to 25-letniego Piotra Ziętary (po 17 spotkaniach był najskuteczniejszym graczem "Szarotek" - 9 goli, 4 asysty), który postanowił zakończyć przygodę z hokejem.
  - Karierę to miał ojciec (Walenty), ja przygodę - powiedział Piotr. - Do tej pory grę w hokeja dzieliłem z innymi zajęciami. Na dłuższą metę nie ma to jednak sensu. Teraz już muszę się mocniej zaangażować w inne zajęcia. Hokeistą do końca życia nie będę - dodał.

  - Można rzec, że bilans ostatnich tygodni, jeżeli chodzi o ruchy personalne, wyszedł na zero - śmieje się trener "Szarotek" i jednocześnie starszy brat Piotra, Marek Ziętara, który w Sanoku na pewno będzie ciepło witany, bo to pod jego wodzą Ciarko wywalczył jedyne mistrzostwo.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo