Ciarko PBS Bank Sanok pokonało u siebie Jastrzębie

luci
Tomasz Sowa
Hokeiści z Sanoka zapisali na swoim koncie kolejne cenne dwa punkty. Tym razem pokonali u siebie GKS Jastrzębie 2:1. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były jednak rzuty karne, więc jeden punkt zgarnęli jastrzębianie.

Sanoczanie prowadzili od 25. minuty kiedy to do bramki gości trafił Robert Kostecki.

Jastrzębie wyrównały jeszcze przed końcem drugiej tercji. Krążek w sanockiej bramce umieścił Łukasz Nalewajka, który dobił strzał Leszka Laszkiewicza.

Po trzech tercjach w Sanoku był remis 1:1 zwycięzcy nie wyłoniła także dogrywka. Dopiero konkurs rzutów karnych zadecydował o wygranej drużyny mistrzów Polski.

Pierwszy najazd zakończył się bramka Lukasa Endala. Potem nie trafiali Maciej Urbanowicz i Mike Danton. Wyrównał w drugiej serii Mateusz Danieluk. Wynik remisowy nie trwał długo, bo już w kolejnej próbie nie pomylił się Michael Cichy. Ten gol dał wygrana sanoczanom, bo ostatniego karnego nie wykorzystał doświadczony Leszek Laszkiewicz.

Ciarko PBS Bank Sanok - JKH GKS Jastrzębie 2:1 k. (0:0, 1:1, 0:0, k. 2:1)
Bramki: 1:0 Kostecki 25 minuta (asysty: Richter i Cichy), 1:1 Ł. Nalewajka 40 (Laszkiewicz i Urbanowicz), 2:1 Cichy (decydujący karny).

Ciarko PBS Bank: Pitton - Dutka, Williams; Zatko, Richter; Turon, Rąpała oraz K. Ćwikła - Endal, Pietrus, Danton; Kostecki, Cichy, Vozdecky; Biały, Wilusz, Strzyżowski; Mermer, R. Ćwikła, Wanat oraz H. Demkowicz. Trener Miroslav Frycer.

JKH GKS: Zabolotny - Rompkowski, Ałeksiuk, Bryk, Protivny; Pastryk, Nemecek; Kantor, Górny - Laszkiewicz, bondarew, Urbanowicz; Świerski, Steber, Danieluk; Plichta, Ł. Nalewajka, Drzewiecki; Przygodzki, R. Nalewajka, Marzec. Trener Robert Kalaber.

Sędziował Radzik (Nowy Sącz). Kary: 10 - 10 minut. Widzów 2500.