Ciarko wygrywa w Opolu!

bum
Sanocki zespół w Oplu musiał wygrać i... wygrał!
Sanocki zespół w Oplu musiał wygrać i... wygrał! Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok po dramatycznym meczu pokonali w piątek w Opolu Orlika 3:2 i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Wygrana ta daje sanockiej drużynie realne szanse na zakwalifikowanie się do mocniejszej szóstki w drugim etapie rozgrywek. Ciarko po piątkowej kolejce awansowało na szóste miejsce w tabeli. To był dla obu zespołów najważniejszy mecz sezonu.
Goście z Sanoka dopingowani przez setkę swoich fanów przystąpili do tej bardzo ważnej dla obu drużyn konfrontacji mocno zdeterminowani i skoncentrowani. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Ciarko prowadzenie uzyskało w 4. minucie po trafieniu z bliska Quinna Sproule. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Marek Strzyżowski. Sanoczanie przy obu trafieniach wykorzystali grę w przewadze. Zresztą wszystkie bramki w tym spotkaniu strzelano w przewadze.
Orlik, grając w podwójnej przewadze, w 25. minucie zdobył kontaktową bramkę. Jej autorem był Filip Stopiński. Potem okazje do zmiany wyniku mieli jedni i drudzy, ale obaj bramkarze zachowywali czyste konto, zaś ławka kar niemal bez przerwy była zajęta, najczęściej przez zawodników znad Sanu. W 49 minucie po ataku łokciem Bartłomieja Bychawskiego na głowę Rafała Ćwikły, polała się krew; reprezentant Orlika wyleciał z lodowiska otrzymując karę meczu. W 53. minucie Mike Danton otrzymał świetne podanie od Toniego Dahlmana i pewnym uderzeniem z nadgarstka po raz trzeci pokonał Franka Slubowskiego.
Po kilku minutach sanocki zespół znów grał w podwójnym osłabieniu i ekipa z Opola zdobyła kontaktowego gola. Jego autorem był Maciej Rompkowski. W końcówce było bardzo gorąco, ale nasza drużyna dowiozła cenne zwycięstwo otwierające przed nią drogę do gry w mocniejszej szóstce sezonu, do końca.
W niedzielę sanoczanie (godz. 17) podejmować będą naprzód Janów.

Orlik Opole - Ciarko PBS Bank STS Sanok 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Quinn Sproule (4); 0:2 Marek Strzyżowski (10), 1:2 Filip Stopiński (25), 1:3 Mike Danton (53), 2:3 Maciej Rompkowski (57).
Kary: Orlik - 35 minut ( w tym kara meczu za niesportowe zachowanie dla Bartłomieja Bychawskiego); Ciarko - 30 minut.
Inne wyniki: Nesta Toruń - SMS U20 8:2, KS Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 1:3, Zagłebie Sosnowiec - GKS Tychy 1:6, Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ 1:8.