CIECH Sarzyna: sukces, który tworzą ludzie

Materiał informacyjny CIECH
Chwastox to flagowa marka spółki CIECH Sarzyna – największego polskiego producenta środków ochrony roślin
Chwastox to flagowa marka spółki CIECH Sarzyna – największego polskiego producenta środków ochrony roślin
Bardzo dobrym przykładem polskiej firmy, która z powodzeniem działa na wymagającym rynku produktów dla rolnictwa jest CIECH Sarzyna. Największy polski producent środków ochrony roślin w 2020 roku nie zwalniał tempa, a w nowym roku planuje kontynuować realizację swojej ambitnej strategii rozwojowej.

Spółka z Podkarpacia stale wprowadza nowe produkty na rynek, kontynuując tym samym proces poszerzania portfolio spółki oraz największy w historii firmy program rozwoju i dywersyfikacji oferty. Zadanie to wspiera nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe CIECH Sarzyna, działające w systemie „GLP” (ang. Good Laboratory Practice) – „Dobra Praktyka Laboratoryjna”. Ważnym elementem konsekwentnego rozwoju oferty spółki o nowe produkty dla rolnictwa (asortyment spółki w ciągu ostatnich trzech lat został prawie podwojony), jest również oferowanie klientom pełnych programów ochrony roślin dla kluczowych upraw.

Grupa CIECH intensywnie rozwija sprzedaż środków ochrony roślin na rynkach w Europie i poza nią. CIECH Sarzyna obsługuje obecnie m.in. rynek niemiecki, australijski, tajski czy rosyjski, a przejęty w 2018 roku hiszpański Proplan działa dodatkowo m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Ameryce Łacińskiej oraz w północnej Afryce. Włączenie hiszpańskiej spółki w strukturę Grupy, pozwoliło także na poszerzenie portfela produktów i dało know-how w nowych obszarach, np. insektycydów, dzięki czemu oferta CIECH dla globalnego klienta stała się jeszcze bardziej komplementarna.

– W ostatnim roku wzmocniliśmy działalność CIECH Sarzyna od strony procesowej – zmiany usprawniły rozwój biznesu, pozwalając na lepszą identyfikację potrzeb naszych klientów i wzmacniając nasze wzajemne relacje. W tym celu usprawniliśmy procesy sprzedażowe, uruchomiliśmy wiele inicjatyw wspierających nasze działania od strony cyfryzacji procesów, a także zainwestowaliśmy w sprawny proces rejestracji nowych produktów. W obszarze ekspansji zagranicznej koncentrujemy się na rynkach o największym potencjale, a dzięki przejętej spółce Proplan zyskaliśmy przyczółki do działań na odległych rynkach w Ameryce Łacińskiej, takich jak m.in. Brazylia i Meksyk – mówi Wojciech Babski, szef BU Agro w Grupie CIECH i Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie i jedyna w Unii Europejskiej instalacja do syntezy MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych CIECH Sarzyna należą popularne wśród rolników marki: CHWASTOX®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® 250 SC, ASKALON® 125 SC, AKAPIT® 125 EC, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW czy WINDSAR 250 EC.

Dodaj ogłoszenie