CLJ U19, FINAŁOWA RUNDA BARAŻY. Escola Varsovia za silna dla Stali Mielec, która przegrała w Warszawie aż 1:5

Cezary Kassak
Krzysztof Kapica
Juniorzy starsi Stali Mielec w Warszawie dali sobie wbić aż pięć bramek, zdobyli tylko jedną i w rewanżu mają nikłe szanse na odrobienie strat.

Mecz od początku nie układał się po myśli gości. Escola Varsovia, do której trafiają wychowankowie szkółki piłkarskiej działającej pod auspicjami FC Barcelony, po 20 minutach przeważała już 2:0, a zaraz po przerwie podwyższyła prowadzenie.

Wiarę w to, że nie wszystko stracone, przywrócił mielczanom Płudowski, który posłał piłkę do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później jednak warszawianie jeszcze dwukrotnie cieszyli się z gola i przed piątkowym rewanżem w Mielcu są w komfortowym położeniu.

– Na tak wysoką porażkę nie zasłużyliśmy, trzeba jednak przyznać, że więcej jakości było po stronie gospodarzy – mówił trener Damian Skiba. – W rewanżu trudno będzie odrobić straty, ale walczymy do końca.

POZOSTAŁE WYNIKI: Garbarnia Kraków – Elana Toruń 2:2, Bałtyk Koszalin – Ruch Chorzów 1:1, GKS Bełchatów – Naki Olsztyn 2:0.

ESCOLA VARSOVIA – STAL MIELEC 5:1 (2:0)

Bramka dla Stali: Płudowski 80.

Stal: Szczepański – Kużdżał (85 Zacharek), Pierzchała ż, Mazur, Puzon – Kania, Płudowski (86 Dec), Goliasz (70 Chmielowski), Sobczyk ż, Sadłocha – Duszkiewicz (58 Kramarz). Trener Damian Skiba.