Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CM Medyk leczy i edukuje od 31 lat [LIDER REGIONU 2020]

L
Firma w 2020 roku otrzymała tytuł LIDER REGIONU w kategorii ZDROWIE jako wiodący ośrodek opieki medycznej.

CM Medyk to firma rodzinna, którą kieruje lek. Stanisław Mazur – kardiolog. Od zawsze stara się wraz z zespołem stawiać zdrowie i życie pacjenta ponad biznesem. W 30 placówkach Medyka w regionie pracuje 800 osób. Do tej pory Medykowi zaufało ponad 550 tys. pacjentów, w tym 50 tys. w ramach POZ. Najcenniejsza jest jednak organizacja akcji profilaktycznych, prospołecznych i edukacyjnych.

Leczenie, profilaktyka i wspólne akcje

Centrum Medyczne Medyk od początku istnienia intensywnie współpracuje z towarzystwami lekarskimi, samorządami (lekarskim, pielęgniarsko-położniczym, fizjoterapeutycznym), stowarzyszeniami pacjentów, ale też z władzami Rzeszowa i Podkarpacia, kuratorium oświaty, uczelniami, kurią, zakładami pracy, NFZ i mediami. Dzięki tym wspólnym działaniom do tej pory przeprowadzono tysiące akcji, dużych szkoleń, badań skierowanych do pacjentów, w tym kobiet w ciąży, dzieci, studentów, dorosłych oraz seniorów. Te prozdrowotne działania firmy są więc bardzo szerokie i bogate.

Od 1989 r. CM Medyk prowadzi edukację prozdrowotną dla mieszkańców podkarpackich osiedli, a od 1993 r. wykonuje wyjątkowo dużo badań diagnostycznych w medycynie pracy. Firma oferuje opiekę zdrowotną dla firm w ramach abonamentów medycznych – skorzystało z niej już ok. 8 tys. firm z Podkarpacia. Od 2000 r. CM Medyk organizuje na Rynku w Rzeszowie Światowy Dzień Serca, w tym roku planowana jest już 20., jubileuszowa edycja tego pożytecznego wydarzenia. Od 2001 r. prowadzi również edukację studentów I roku PRz i UR, a od 2004r. edukację i wykrywanie przewlekłej niewydolności nerek wśród pacjentów.

Także dla serca, transplantacji i onkologii

Od 2007 r. roku firma prowadzi jeden z największych na świecie (dla ok. 11 000 pacjentów) program edukacji i badań najbardziej zagrożonych diabetyków. Natomiast od 2007 r. CM Medyk organizuje spotkania edukacyjne chorych z migotaniem przedsionków (w tym edukacja przeciwkrzepliwa).

W 2012 r. CM Medyk zaangażowało się w organizację konferencji i pikniku na Rzeszowskim Rynku, które poświęcone są transplantacji. W 2013 r. wystartowały szkolenia i badania w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 dla wszystkich pacjentów po przebytym zawale serca, a w 2014 r. ruszył przesiewowy program onkologiczny w POZ, prowadzony na szeroką skalę.

Czas na czyste powietrze

Od 2015 r. firma prowadzi szkolenia i badania dla chorych z niewydolnością serca, w tym samym roku jako pierwsza w Polsce wprowadziła, też w ramach medycyny pracy, komputerowy system zarządzania kolejką pacjentów przy pomocy pagerów. Od 2016 r. Medyk prowadzi ogólnopolskie konferencje nt. medycyny pracy, a od 2018 r. współrealizuje program „Czas na czyste powietrze”. W 2019 r. firma obchodziła 30 lat swojej działalności, co zainicjowało szereg imprez profilaktycznych i edukacyjnych.

Nagrody i wyróżnienia

Za swoje działania firma była wielokrotnie nagradzana. Szczególną dumą napawa Nagroda od Rzecznika Praw Pacjenta „Placówka przyjazna pacjentowi”, wyróżnienie za projekt pt. „Nowoczesne rozwiązania w medycynie pracy oraz akcje profilaktyczne. Jest też Laureatem Znaku Jakości „Laur Eksperta 2017/2018” w kat. Nowoczesna Medycyna Pracy”.

Z kolei Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA wysoko oceniła działalność CM Medyk w zakresie prowadzenia badań klinicznych i organizacji placówek medycznych. Prezes CM Medyk, lek. med. Stanisław Mazur, otrzymał wyróżnienia: Zasłużony dla Miasta Rzeszowa oraz Zasłużony dla Miasta Ropczyce i pow. ropczycko-sędziszowskiego.

CM Medyk leczy i edukuje od 31 lat [LIDER REGIONU 2020]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24