Stanisław Moneta
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo JOHN THYS/AFP/East News
W niedzielę Cristiano Ronaldo strzelił kolejnego gola dla reprezentacji Portugalii. Po meczu z Luksemburgiem (2:0) CR7 zdradził dziennikarzom, że w ostatnich dniach zmagał się z kontuzją. Dlatego nie dograł dwóch poprzednich meczów Juventusu.

W niedzielnym spotkaniu Portugalii z Luksemburgiem Cristiano Ronaldo ustalił w końcówce wynik na 2:0. Był to jego 99. gol dla reprezentacji. CR7 rozegrał 90 minut pierwszy raz od trzech meczów. W dwóch poprzednich trener Juventusu Maurizio Sarri zdejmował go z boiska. Z Lokomotiwem Moskwa w Lidze Mistrzów (2:1) w 82. minucie, a z Milanem w Serie A już w 55. W obu sytuacjach wyglądał na zdenerwowanego. W drugiej opuścił nawet stadion po zakończeniu spotkania, a media miały uchwycić, jak pod nosem nazwał trenera "sku...". W rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu w Luksemburgu gwiazdor przyznał, że szkoleniowiec Starej Damy postąpił słusznie.

- W ostatnich trzech tygodniach miałem pewne ograniczenia. Każdy wie, że nie lubię być zmienianym. Ale trener miał rację, rozumiem jego decyzję. Próbowałem pomóc Juventusowi pomimo kontuzji. Nie byłem gotowy na 100 proc., dlatego nie grałem tak, jak powinienem - przyznał CR7.