Sebastian Czech

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Mecz pomiędzy Czarnymi i Pogonią zakończył się remisem 2-2. Na zdjęciu o piłkę walczą Norbert Myśliwiec i Mateusz Piędel. ©fot. Marek Dybaś

Prowadzący w tabeli piłkarze Czarnych Jasło tylko częściowo wykorzystali potknięcia Orła Przeworsk i rezerw Resovii. Po ciekawym widowisku podzieli się punktami z Pogonią Leżajsk. Zobacz zdjęcia.

Zobacz zdjęcia z meczu: Czarni Jasło - Pogoń Leżajsk

Goście rozpoczęli znakomicie. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Artur Lebioda, ale jasielski bramkarz zdołał sparować piłkę na róg.

Lebioda poszedł znowu egzekwować korner, po którym najwyżej wyskoczył Piotr Bibułek, zapewniając przyjezdnym prowadzenie. Jednobramkowej przewagi Pogoń jednak długo nie utrzymała.

Obrońcy bowiem nie potrafili wybić piłki wrzuconej na pole karne, z czego skorzystał Tomasz Dziobek i z bliska skierował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów.

Tuż przed przerwą Myśliwiec posłał piłkę wzdłuż linii pola bramkowego, a Dawid Cempa dokładnie przyłożył nogę.

Po przerwie gospodarze kontrolowali sytuację, ale nie ustrzegli się błędu. W 72. minucie Mateusz Piędel podał do Lebiody, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Końcówka to napór Czarnych, ale pomimo dwóch dobrych okazji wynik się już nie zmienił

- Straciliśmy punkty przez niefrasobliwość i nieskuteczność. Co prawda powiększamy tym remisem przewagę nad rywalami do awansu, ale czujemy duży niedosyt po dzisiejszym meczu - stwierdził Marek Bukowski, II trener Czarnych.

CZARNI JASŁO - POGOŃ LEŻAJSK 2-2 (2-1)
    0-1 Bibułek (13, głową po rogu Lebiody), 1-1 Dziobek (16, z bliska po dośrodkowaniu z wolnego i błędzie obrony), 2-1 Cempa (42, po wrzutce Myśliwca), 2-2 Lebioda (72, sam na sam po podaniu Piędela).

Składy z notami dla zawodników i sędziego oraz więcej opinii w poniedziałkowych Nowinach