Czarny dzień JKS-u. Czarni - JKS 4-0

Sebastian Czech
Konrad Kukowski (z lewej) znów zagrał dobry mecz, a Czarni zdecydowanie zwyciężyli jarosławian. Marek Dybaś
Czarnym wychodziło wszystko. Z łatwością rozbijali ataki rywali, bez problemów radzili sobie z jarosławską defensywą, wygrywali pojedynki jeden na jeden, lepiej wykonywali stałe fragmenty gry, byli szybsi i w końcu skuteczniejsi.
Czarni Jaslo vs JKS JaroslawDruzyna Gamratu Czarnych Jaslo pokonala w niedziele JKS Jasroslaw 4:0

Czarni Jasło vs. JKS Jarosław

W tym ostatnim elemecie wybijał się zwłaszcza Damian Tłuściak, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i miał największy udział w zwycięstwie jaślan.

Próbkę swoich umiejętności pokazał już na początku spotkania, kiedy po podaniu Łukasza Dedy, wykazał się w polu karnym najpierw dużym spokojem, a potem precyzją, pakując piłkę do siatki z ostrego kąta.

Drugiego gola Tłuściak co prawda nie zdobył, ale miał wyjątkowo duży udział przy jego strzeleniu. Po pierwsze odebrał przeciwnikowi piłkę na połowie boiska i przeprowadził rajd prawą stroną, konekwencją czego był rzut rożny dla Czarnych.

Po drugie, po rogu wykonywanym przez Sypienia, bohater meczu strzelał z pierwszej piłki, ta co prawda nie wpadła do bramki, jednak trafiła do Tomasza Dziobka, który z 12 metrów podwyższył rezultat.

Po przerwie Tłuściak sam wymierzał sprawiedliwość. Czynił to jak przystało na rasowego napastnika, czyli nie dając szans bramkarzowi w dobrych sytuacjach. Goście bardzo rzadko zagrażali bramce miejscowych.

W ostatnich minutach natomiast pozwalali Czarnym na wszystko. Dość powiedzieć, że w ostatnich kilku minutach gospodarze wypracowali cztery sytuacje sam na sam. Jedną z nich wykorzystali.

GAMRAT CZARNI JASŁO - JKS 1909 JAROSŁAW 4-0 (2-0)
1-0 Tłuściak (5, strzał z bliska z ostrego kąta), 2-0 Dziobek (22, po zagraniu Tłuściaka), 3-0 Tłuściak (59, przelobował bramkarza), 4-0 Tłuściak (90, sam na sam).

CZARNI: Oczechowicz - Krajewski, Bernacki, Dziobek, Sypień - Dedo (84. Chrząszcz), Gazda, Kukowski (72. Kasprzyk), Grzesiak (57. Halz) - Tłuściak, Żuraw(81. Bieniasz).

JKS: Stecura - Fedor (69. Bartnik), Gozt, Perczyk, Noga - Soczek, Zajchowski, Klymak, Jurczak (84. Sobczak) - Hołub, Żelazny (46. Pakiet).

SĘDZIOWALI Piotr Foryt oraz Jan Węgrzyn i Jadwiga Sowa (Łańcut). ŻÓŁTE KARTKI: Krajewski, Bernacki - Noga. WIDZÓW 700 (80 z Jarosławia).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.