Czas na play-off

ADAM SERWAN, mawa
W ostatnim meczu zasadniczej rundy ekstraklasy pingpongistek Siarka pokonała AZS Częstochowa, z którym zagra w I rundzie walki o medale. W Tarnobrzegu przeciw sobie grały Chinki oraz reprezentantki Polski.

SIARKA TARNOBRZEG - AZS WSP PRINT-CYCERO CZĘSTOCHOWA 3:1

Wyniki gier: Liu Yuan Yuan - Wioletta Świniuch 3:1 (5, 6, -4, 7), Wanda Lityńska-Sydorenko - Xu Jie 2:3 (8, 7, -6, -7, -7), Kinga Stefańska - Patrycja Molik 3:0 (9, 4, 6), Xu Na - Xu Jie 3:0 (5, 4, 1)

Ostatni mecz rundy zasadniczej był o tyle ciekawy, że w trzeciej partii zmierzyły się w nim dwie zawodniczki reprezentacji Polski - Kinga Stefańska i Patrycja Molik. Jednak już w pierwszej grze Liu Yue Yue po ciężkiej grze pokonała Wiolettę Świniuch 3:1. W drugiej partii Wanda Lityńska-Sydorenko zagrała przeciwko Xu Jie. Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że gospodyni łatwo zdobędzie kolejny punkt dla swojej drużyny. W kolejnych setach Lityńska dotrzymywała kroku młodziutkiej Chince tylko na początku. W trzeciej grze prowadziła 2:0 lecz Xu Jie potrafiła nadrabiać i kontrolować sytuację przy stole. W czwartym secie scenariusz był podobny. Lityńska obejmowała prowadzenie 2:0 i na tym kończyła swoją grę. Najciekawiej jednak zapowiadała sią trzecia gra wieczoru. Kinga Stefańska zagrała przeciwko Patrycji Molik. W pierwszym secie mistrzyni Polski przegrywała już 4:8, mimo to wygrała go. W drugim i trzecim secie Stefańska dyktowała warunki. W ostatniej grze Xu Na rozłożyła na łopatki Xu Jie.