Czas na XII Szachowe Mistrzostwa Rzeszowa. Turniej rusza w czwartek w Domu Kultury Słocina. Tytułu broni Krzysztof Pulik

W poniedziałek poznanym mistrzów Rzeszowa w "królewskiej grze"
W poniedziałek poznanym mistrzów Rzeszowa w "królewskiej grze" Krzysztof Kapica
W Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozpoczną się w czwartek po południu XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Tytułu w seniorach broni Krzysztof Pulik (Parnas Stara Wieś).

Zawody wyłonią także najlepszych szachistów w kategorii junior i do lat dziesięciu. W seniorach pod nieobecność Macieja Marszałka (Sandecja Nowy Sącz) i Ryszarda Kasperka (Gryf Dębica) faworytami będą Pulik i Tomasz Jaskółka (LKS Olszanica).

Ten ostatni rok temu był blisko szczęścia; zremisował z popularnym "Pulsonem”, a gdyby na koniec pokonał Kasperka, zostałby mistrzem. Nie wygrał jednak tej partii i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Pulik to absolutny rekordzista imprezy, jeśli chodzi o medalowy dorobek; mistrzem zostawał aż siedem razy, po dwa razy zdobywał srebrny i brązowy medal. Często na podium stawał też Maciej Woźniak, który od lat marzy o pokonaniu Krzysztofa. Rok temu zaskoczył go w początkowej fazie partii, ale ostatecznie nie postawił kropki nad i.

Turniej wystartuje w czwartek o godzinie 17. W piątek, sobotę i niedzielę rywalizacja rozpoczynać się będzie o godzinie 10.00, a w poniedziałek o 9.00.

Uroczystość otwarcia mistrzostw odbędzie się w piątek o 16:30, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi w poniedziałek, także o 16:30. Mistrz w kategorii seniorów w nagrodę otrzyma m.in. 600 złotych.