Czterech Polaków w czołówce IMŚJ

Maciej Janowski był blisko wygrania I finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Krzysztof Łokaj
Darcy Ward wygrał I finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który rozegrany został na torze w Poole. Australijczyk w biegu dodatkowym pokonał Macieja Janowskiego i Dennisa Anderssona.

Cała trójka wywalczyła po 14 punktów i konieczny był bieg dodatkowy. W nim najlepiej spisał się Australijczyk, a Adersson zanotował defekt.

Oprócz Janowskiego w Poole wystąpiło pięciu Polaków. Tuż za podium z dorobkiem 12 punktów uplasował się Piotr Pawlicki. Po 9 oczek wywalczyli Patryk Dudek i Przemysław Pawlicki, którzy zajęli kolejno 5. i 6. lokatę. Słabiej spisali się Oskar Fajfer i Bartosz Zmarzlik. Gnieźnianin został sklasyfikowany na 12. miejscu, a gorzowianin zajął 14. lokatę.

\Zawody te pechowo zakończyły się dla Simona Gustafssona i Aleksandra Łoktajewa. Obaj upadli na tor w szóstym wyścigu. Pierwsze doniesienia mówiły o kontuzji żeber Szweda i urazie nadgarstka Ukraińca.

W tym roku najlepszego juniora świata wyłoni cykl czterech turniejów. Następne zawody 28 sierpnia w Holsted (Dania), następnie 1 października w Pardubicach i na koniec 9 października w Gnieźnie.