Czterej zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli medale w Mistrzostwach Makroregionu w Krośnie. Dwóch karateków zdobyło tytuły

Zawodnicy z Przemyśla świetnie poradzili sobie w krośnieńskich zawodach.
Zawodnicy z Przemyśla świetnie poradzili sobie w krośnieńskich zawodach. Dwa Aparaty
W Krośnie gościła 288 zawodników z 35 ośrodków karate z Małopolski, Świętokrzyskiego i Podkarpacia na Mistrzostwach Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate.

Przemyski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Jerzego Makarę i sensei Ryszarda Makarę reprezentowało 6 zawodników: Aleksandra Pisarska, Dominik Spławiński, Michał Lisowski, Michał Igielski, Michał Sobolak i Radosław Bakalus. Dwoje z nich wróciło z medalami brązowymi, dwoje ze złotem i tytułem mistrzowskim.

To duży sukces przemyskich zawodników, zwłaszcza, że troje z nich przeszło w tym roku do grup wyższych wiekowo. Zarówno Michał Igielski (grupa junior 16-17 lat) jak i Michał Lisowski (grupa junior młodszy 14-15 lat) potrafili wywalczyć 3. miejsca i stanąć na podium mistrzostw.

Michał Igielski zdecydowanie wygrał technicznie na punkty walkę ćwierćfinałową, w walce półfinałowej spotkał się z aktualnym mistrzem Polski i, niestety, przegrał przez wskazanie sędziów. Michał Lisowski także przegrał walkę półfinałową decyzją sędziów.

Świetny występ zaliczył Michał Sobolak, który po raz pierwszy walczył w grupie seniorów +18 lat. Wygrał na punkty techniczne walkę półfinałową oraz finałową, nie dając przeciwnikom żadnych szans. Uzyskał tym sposobem swój pierwszy tytuł mistrzowski.

Doskonała technika i doświadczenie najstarszego z występujących zawodników, Radosława Bakalusa, również przyniosły mu pierwsze miejsce i tytuł mistrza w grupie masters +35 lat.

Wyniki: Radosław Bakalus - 1. miejsce w kategorii masters (ukończone 35 lat do 85 kg), Michał Sobolak - 1. miejsce w kategorii senior full kontakt (ukończone 18 lat do 70 kg), Michał Igielski - 3. miejsce w kategorii juniorzy semi kontakt (2000 (18) 2001-2002 do 60 kg), Michał Lisowski - 3. miejsce w kategorii juniorzy młodsi semi kontakt (2003-2004 do 65 kg).