Cztery medale bokserów z Podkarpacia na Pucharze Polski juniorów w Poznaniu

Boks
Boks Łukasz Pado
Sebastian Ptak, Szczepan Szmyd, Mateusz Kuś i Krystian Kopeć wrócili z medalami z XXXVI Pucharu Polski juniorów w boksie. Zawody rozgrywano w Poznaniu.

Najbliżej złota był Szmyd. Zawodnik Stali Rzeszów uległ w finale niejednogłośną decyzją sędziów Arturowi Szymanikowi z Widzewa Łódź. Wcześniej nasz superciężki nie miał problemów z pokonaniem Szymona Nadłonka z Koszalina i Jakuba Domurada z Bełchatowa.

Ptak, który jest zawodnikiem Morsów Dębica, przegrał finał z Dawidem Turekiem z Gardy Gierałtowice 0:3. Wcześniej wygrał półfinał z Michałem Kaczmarkiem z Włókiennika Łódź 3:0, a w eliminacjach pokonał niestowarzyszonego Juliana Witkowskiego 3:0.

Z brązem z Poznania wrócili Mateusz Kuś (Stal Rzeszów) w kat. 69 kg oraz Krystian Kopeć (Iryda Mielec) w kat. 81 kg.