Cztery medale mistrzostw Polski dla zawodników Resovii w Toruniu. Wiktoria Miąso zdobyła złoto mimo kontuzji stopy

Wiktoria Miąso poradziła sobie mimo kontuzji stopy
Wiktoria Miąso poradziła sobie mimo kontuzji stopy pzla.pl
W Toruniu odbywały się seniorskie i młodzieżowe mistrzostwa Polski. Nie zawiedli w nich lekkoatleci Resovii. Złoto w skoku wzwyż zdobyła Wiktoria Miąso. Uzyskała wynik 178 cm, który byłby lepszy, gdyby nasza zawodniczka nie musiała przerwać udziału w konkursie wskutek kontuzji stopy (4. miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Alicja Wysocka, 174 cm).

Srebro (seniorskie i młodzieżowe) zdobył w biegu na 200 Albert Komański (20.87), który uległ jedynie Łukaszowi Żokowi (ALKS Gorzów, 20.68). Młodzieżowe wicemistrzostwo wywalczyła w biegu na 800 m Agnieszka Dybka (2.11.67). Brąz młodzieżowy w biegu na 3 tysiące metrów uzyskał Michał Zieleń (8.19.55).

Klaudia Wojtunik (AZS Łódź), wychowanka Resovii, zdobyła srebro w biegu na 60 m przez płotki (8.07). Złoto przypadło Klaudii Siciarz (AZS AWF Warszawa, 8.01). Bieg na 60 m wygrała Ewa Swoboda (AZS Katowice), notując rekord Polski 6.99. (tor)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani