Czuwaj mistrzem półmetka

WACŁAW BURZMIŃSKI
Skołoszowski beniaminek pokonał u siebie w wicelidera - Żurawiankę i ma do niego zaledwie dwa punkty straty. Potknięcie piłkarzy z Żurawicy wykorzystał przemyski Czuwaj. Wygrał derby i umocnił się na pozycji lidera, zdobywając już tytuł mistrza jesieni, bez względu na wyniki ostatniej rundy.

POLONIA II PRZEMYŚL - CZUWAJ PRZEMYŚL 0-2 (0-1)

0-1 Błaszczyk (38), 0-2 Mensah (85-samobójcza).
POLONIA II: Szramowiat - Gielarowski, Andruszewski, Fugowski, Poszpur - Pakosz (55. Mensah), Zajic, Kawecki, Sedlaczek (46. Wojtas) - Szor, Rudnicki.
CZUWAJ: Kurosz - Burdziak, Gawlik, Mach - Zielenkiewicz, Błażkowski, Habaj, Ekiert, Kilian (88. Zając) - Duński, Błaszczyk.
Sędziował Mirosław Bury (Jarosław). Żółte kartki: Sedlaczek, Szor. Widzów 600.
Wbrew oczekiwaniom, obie drużyny zaprezentowały kiepską grę. Nie było w niej przemyślanych akcji, zabrakło celnych strzałów, bramkarskich interwencji i emocji. Dwa przypadkowe gole, przy których dwukrotnie zawinił Maciej Szramowiat (niepewny chwyt piłki) dały zwycięstwo liderowi, który w przekroju całego meczu był nieco lepszy. Do przerwy z boiska wiało przysłowiową nudą, w II połowie nieco śmielej zaatakowali czuwajowcy, ale "bez głowy". W 77. minucie po akcji Duńskiego piłkę na róg wybił Poszpur, w 80. Gielarowski uprzedził Błaszczyka, a w 84. na polu karnym został zastopowany Błażkowski. Minutę później, po rzucie rożnym Duńskiego, futbolówka odbiła się od nogi Ghanijczyka, Mensaha i po raz drugi wpadła do siatki.
Bizon Medyka - Błękitni Grzęska 4-1 (3-1) Galanty 2 (15,52), Mikos (31), P.Adamski (40) - Mach (35); Golbalux Wiązownica - Budowlani Szówsko 3-0 (1-0) Sroczek (36), Naspiński (53), Piersiak (88); Huragan Gniewczyna - Orzeł Przeworsk 1-2 (0-2) Matuszek (50 -wolny) - Hałys (18), Sereda (22); Piast Tuczempy - Start Pruchnik 4-1 (2-0) B. Noga 2 (15, 60), Pasaj (30), Kubas (80) - Olcha (70); Skołoszów - Żurawianka Żurawica 1-0 (0-0) J.Siemaszkiewicz (75); Start Mirocin - Łęk Ostrów 1-3 (0-1) Turek (70) - Kosiński (29), Jasiewicz (72), Buczkowski (90); Unia Łukawiec - Roztocze Narol 2-2 (1-0) Kubis (45), Michalik (75) - Pałys (81), Hakało (90).
1. Czuwaj 14 36 36-4
2. Żurawianka 14 32 39 -8
3. Skołoszów (b) 14 30 37-14
4. Golbalux 14 26 34-19
5. Orzeł 14 25 24-13
6. Roztocze (b) 14 24 33-24
7. Polonia II (b) 14 24 16-13
8. Piast 14 20 32-15