Czuwaj Przemyśl pokonał JKS Jarosław

Wacław Burzmiński
Czuwaj (żółte stroje) niespodziewanie pokonał wyżej notowany JKS.
Czuwaj (żółte stroje) niespodziewanie pokonał wyżej notowany JKS. DARIUSZ DELMANOWICZ
Czuwajowska młodzież, chociaż już wcześniej została zdegradowana do "okręgówki", potraktowała mecz bardzo poważnie i odniosła zasłużone zwycięstwo
Czuwaj kontra JKSCzuwaj Przemyśl pokonal na wlasnym boisku JKS Jaroslaw (2:1). Mecz rozegrano bez udzialu kibiców.

Czuwaj kontra JKS

. - Chłopcy grają całkiem dobrą piłkę i znam kilka klubów, które są gorsze od Czuwaju - komplementował rywala Piotr Żelazny, kapitan JKS -u.

W pierwszej połowie, na mokrym boisku i przy stale padającym deszczu, pewniej czuli się gospodarze. Ale dopiero po czterech próbach zdobycia prowadzenia, sztuka udała się Kamilowi Folwarskiemu.

W 44. minucie powinna paść druga bramka, lecz Gniatek z Folwarskim, mając przed sobą jedynie bramkarza, "przedobrzyli" i skończyło się na strachu. - Czuwaj jest lepszy i zasłużenie prowadzi - przyznał Robert Dudek, były kierownik JKS .

W przerwie trener jarosławian jakby wymienił im... baterie, gdyż na boisku ujrzeliśmy zupełnie inny zespół. Już w 48. min Mateusz Hołub poradził sobie z dwójką obrońców i nie dał szans Sochackiemu.

Jednak "harcerzyki" nie pozwoliły na dłuższe radowanie się, bo najlepszy na boisku "Suchy" uderzył bezbłędnie zza "szesnastki" i po raz drugi zbierał gratulacje.

Okazje do zmiany wyniku mieli potem Fedor, Hołub, Soczek, Syty i Noga, na co przemyślanie odpowiedzieli kilkoma kontrami.

Już w przedłużonym czasie Kocur powinien przypieczętować zwycięstwo na pożegnanie, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem.

CZUWAJ PRZEMYŚL - JKS 1909 JAROSŁAW 2-1 (1-0)

1-0 Folwarski (32-głową, dośrodkowanie Gniatka), 1-1 Hołub (48, indywidualna akcja), 2-1 Folwarski (49, strzał z ok. 20 metrów).

CZUWAJ: Sochacki - Kitor, Kuźniarski, Tokarz, Hadała - Klepacki, Zając, Adamski, Kocur - Gniatek (84. Baran), Folwarski (87. Smotrycki).

JKS 1909: Stecura - Goetz, Noga, Perczyk, Syty - Raba (46. Fedor), Żelazny (55. Pakiet), Klymak, Soczek - Hołub (86. Kwaśny), Jurczak (89. Sobczak).

SĘDZIOWALI Paweł Cebula oraz Tomasz Wolak i Grzegorz Kasprzyk (Rudnik nad Sanem). ŻÓŁTE KARTKI: Gniatek - Hołub. MECZ BEZ WIDZÓW.