Czuwaj Przemyśl pokonał Zryw Dzikowiec

Wacław Burzmiński
Piłkarze Czuwaju Przemyśl (żółte koszulki) odnieśli wreszcie ligowe zwycięstwo.
Piłkarze Czuwaju Przemyśl (żółte koszulki) odnieśli wreszcie ligowe zwycięstwo. DARIUSZ DELMANOWICZ
"Harcerzyki" wreszcie uśmiechnięte. Po bramce Zająca w 52. minucie piłkarze Czuwaju Przemyśl pokonali Zryw Dzikowiec 1-0.

Przed sobotnim meczem gospodarze mieli za sobą pięć kolejek bez żadnego punktu (0-9 w bramkach), a Zryw nie wygrał ani jednego pojedynku z siedmiu rozegranych, zadowalając się jedynie dwoma remisami.

Pierwsi zaatakowali przyjezdni - w 6. minucie Grzegorz Tęcza oddał zaskakujący strzał z ok. 30 metrów i Jakub Sochacki miał kłopoty z obroną. Potem uderzeniem nad poprzeczką zrewanżował się Mateusz Kocur, a w 32., 35. i 45. min bliski zdobycia gola był Łukasz Zając. Kapitanowi Czuwaju powiodło się w końcu tuż po przerwie.

W 52. min wykorzystał on głębokie dośrodkowanie Tomasza Hadały i sprytnie przelobował bramkarza. W 73. min Zając trafił z 30 metrów w poprzeczkę, piłka dostała się na głowę Hadały, lecz ten chybił z kilku metrów. W 76. min Tomasz Grądzki omal nie wyrównał, ale Sochacki nie dał się zaskoczyć.

Już w przedłużonym czasie remis dla gości mógł uratować Paweł Skupiński, lecz piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła poprzeczkę. - Nareszcie chłopcy przełamali się - cieszył się Krzysztof Stefanowski, trener "harcerzyków". - Mecz był trudny, byliśmy w sumie lepsi, chociaż grało u nas aż siedmiu młodzieżowców.

CZUWAJ PRZEMYŚL - ZRYW DZIKOWIEC 1-0 (0-0)

1-0 Zając (52, głową, podanie Hadały).

CZUWAJ: Sochacki - Folwarski, Kitor, Kuźniarski, Klepacki - Niedziela, Zając, Hadała, Baran (46. Kapłon) - Kocur, Adamski (72. Gniatek).
ZRYW: Kunat - Skupiński, Zalewski, Siębor, Mokrzycki - Tęcza, Milanowski (46. Grądzki), Michalak (65. Hopek), Paweł Serafin (46. Grabiec) - Piotr Serafin, Żur (46. Maciąg).
SĘDZIOWALI Piotr Chmura oraz Jerzy Jaskot i Sławomir Bednarz (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Kuźniarski, Adamski - Tęcza, Maciąg. WIDZÓW 300.