Czwarta wygrana Apklan Resovii z rzędu! Udany rewanż za porażkę na inaugurację. Znicz Pruszków zgaszony w 4 minuty

Paweł Hass strzelił swego drugiego gola w 2. lidze. Dołożył do tego asystę
Paweł Hass strzelił swego drugiego gola w 2. lidze. Dołożył do tego asystę Krzysztof Kapica
Resovia bardzo chciała się zrewanżować pruszkowianom za 1:3 z inauguracji sezonu, ale musiała roztropnie dysponować energią, bo miała w nogach środowy, pucharowy mecz z Lechią Gdańsk.

- Nie brakło nam sił, wybiegaliśmy mecz, grając przy tym dobrze taktycznie - oceniał Szymon Grabowski, coach “pasiaków”.

Nasz team szybko ustawił sobie mecz. Najpierw Konrad Domoń, etatowy wykonawca autów na wysokości pola karnego, rzucił piłkę w stronę Pawła Hassa, a ten zrobił właściwy uczynek ze swej głowy. Bramkę nr 2 poprzedziła składna akcja; w jej finale Hass podał do Kamila Antonika, ten mocno przyłożył i strzelił swego piątego gola w sezonie.

W 36. minucie sprawy naszej ekipie się skomplikowały, bo boisko opuścił Bartłomiej Buczek.

- Druga kartka dla Bartka zasłużona, tylko że nie powinien dostać pierwszej - oceniał trener “pasiaków”. - W II połowie Przemek Pyrdek szedł sam na sam z bramkarzem, ale sędzia wymyślił spalonego, choć boczny nie podniósł chorągiewki. Potem nas przeprosił, ale okazja przepadła.

Przewagę zawodnika Znicz miał tylko do 48 minuty, ale w 63. minucie był blisko bramki. Skończyło się na poprzeczce.

- Zasłużyliśmy na 3 punkty - podsumował trener Resovii.

Znicz Pruszków - Apknal Resovia 0:2 (0:2)

Bramki: 0-1 Hass 23, 0-2 Antonik 27.

Znicz: Misztal - Zagórski, Bochenek, Kubicki (46 Tarnowski), Budek - Zjawiński, Machalski (54 Chałas), Małachowski, Kocot - Rackiewicz, Długołęcki. Trener Andrzej Prawda.

Apknal Resovia: Daniel 6 - Geniec 7, Zalepa 6, Domoń 6, Mikulec 6 - Ogrodnik 6 (75 Kantor), Frankiewicz 7, Kaliniec 6, Antonik 6 (87 Twardowski) - Buczek 4, Hass 7 (67 Pyrdek). Trener Szymon Grabowski.

Sędziował: Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Boczenek, Tarnowski, Małachowski - Buczek

Czerwone kartki: Bochenek [48 - faul], Małachowski [90+3] - Buczek [36 - druga żółta]