Trwają intensywne pracy przy budowie nowego terminalu pasażerskiego. W porcie rozpoczęła się również budowa nowej wieży kontroli lotów.

Lotnisko Jasionka chce być najnowocześniejsze w kraju. Instaluje się na nim najnowocześniejsze urządzenia. Wielkim atutem podrzeszowskiego lotniska jest fakt, że dysponuje drugim pod względem długości pasem startowym w kraju.

 

Już za kilka miesięcy znacznie poprawi się komfort podróżowania. Trwają intensywne pracy przy budowie nowego terminalu pasażerskiego. Inwestycja przebiega zgodnie z planem.

Wszystko wskazuje na to, że podrzeszowskie lotnisko będzie gotowe na przyjęcie zwiększonej ilości pasażerów na Euro 2012. Koniec realizacji tego bardzo potrzebnego obiektu to maj 2012. Wartość tej inwestycji wynosi około 100 mln zł.

Należy pamiętać, że Jasionce wyznaczono role lotniska zapasowego dla Lwowa. A jak wiadomo na stadionie we Lwowie odbywać się będą mecze w ramach EURO 2012.

Obecne inwestycje na lotnisku w Jasionce k. Rzeszowa szacowane są na około 200 milionów złotych. Jednak dochodzą następne, więc kwota będzie wyższa.

Bardzo ważna dla przyszłości lotniska i jego funkcjonowania jest też płyta postojowa i płyta do odladzania samolotów. Koszt tych inwestycji wyniesie 40 mln zł.

W trakcie realizacji znajduje się  rozbudowa i modernizacja strażnicy LSP. Do powyższych prac dochodzą jeszcze inne inwestycje, np. zakupy sprzętu lotniskowego, wyposażenie nowego terminala, poprawa systemów bezpieczeństwa, modernizacja systemu nawigacji ILS.

 

W porcie rozpoczęła się również budowa nowej wieży kontroli lotów. Nasze lotnisko zostanie wyposażone w urządzenia, które umożliwią włączenie Jasionki w najpierw w system kontroli ruchu lotniczego w kraju, a w następnej kolejności, w system europejski.