Czy szlaki turystyczne mogą być jednym ze sposobów na budowę nowoczesnego produktu turystycznego?

Materiał informacyjny VII Europejski Kongres Samorządów, 11 – 12 kwietnia 2022 r.

Szlaki turystyczne czy kulturowe w Europie to trend, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego warto inwestować w tworzenie nowych szlaków turystycznych? Będzie to temat dyskusji jednego z paneli podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach. Warto zarezerwować sobie 11- 12 kwietnia i dowiedzieć się więcej podczas ponad 110 zaplanowanych wydarzeń.

W Polsce i Europie coraz częściej można zauważyć wzrost zainteresowania szlakami turystycznymi czy kulturowymi, które przebiegają przez wiele regionów czy jednostek administracyjnych. Trasy te łączą walory krajobrazowe, historyczne i kulturowe. Ma to na tyle dużą wartość, że turyści spędzają w takich miejscach zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku pojedynczych miejscowości czy obiektów turystycznych, a to przekłada się na większe zyski dla regionów.

Dlatego warto inwestować w tworzenie nowych szlaków turystycznych, nie tylko ze względu na zyski ale również na większą kooperację sąsiadujących ze sobą samorządów. Jak zaangażować lokalny biznes i społeczność aby przyciągnąć potencjalnych zwiedzających odpowiedzą zaproszeni goście.

Piotr Feliński – burmistrz miasta i gminy Ruciane-Nida, Krystyna Sławińska – radna, Samorząd Rejonu Solecznickiego z Litwy, Adam Pawluś – starosta powiatu jasielskiego, Sławomir Kieda – dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Jolanta Piotrowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Janusz Zbiorczyk – prezes PTTK oddział zachodniopomorski, Kamil Turowski - prezes Fundacji Aqua, Grzegorz Grabowski – dyrektor biura Związku Samorządów Polskich. Panel będzie moderował Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.

VII Europejski Kongres Samorządów odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2022 roku w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski pod hasłem „Budowanie wspólnoty przyszłości”. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Studiów Wschodnich.

Organizator Kongresu

Tu podaj tekst alternatywny

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Tu podaj tekst alternatywny

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czy szlaki turystyczne mogą być jednym ze sposobów na budowę nowoczesnego produktu turystycznego? - Dziennik Bałtycki

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie