Dania i Norwegia chcą zmienić Infantino na stanowisku...

  Dania i Norwegia chcą zmienić Infantino na stanowisku prezydenta FIFA

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  Prezydent FIFA, Gianni Infantino znakomicie czuje się w towarzystwie arabskich szejków

  Prezydent FIFA, Gianni Infantino znakomicie czuje się w towarzystwie arabskich szejków ©EPA/PAP

  Szefowa Norweskiego Związku Piłkarskiego, Lisa Clavenesen powiedziała, że ​​prezydent Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (FIFA), Gianni Infantino nie jest kierownikiem do spraw jakości. Jej słowa relacjonuje NRK.
  Prezydent FIFA, Gianni Infantino znakomicie czuje się w towarzystwie arabskich szejków

  Prezydent FIFA, Gianni Infantino znakomicie czuje się w towarzystwie arabskich szejków ©EPA/PAP

  Czołowi szefowie duńskiego futbolu atakują FIFA po odmowie zaakceptowania tęczowej opaski kapitańskiej w reprezentacjach-uczestnikach mistrzostw świata 2022 w Katarze. Duńczycy chcą zmienić Infantino na stanowisku prezydenta FIFA, a wspiera ich szefowa norweskiego futbolu Klaveness.

  Szefowa norweskiego futbolu krytykuje Infantino  – Nasza organizacja nie jest pewna, czy Infantino jest kierownikiem dbającym o jakość, który poprowadzi nas do czegoś dobrego w przyszłości.
  Niestety, nikt nie nominował alternatywnego kandydata w wymaganym terminie, więc jest on teraz jedynym kandydatem na to stanowisko. Stoimy za tym, co mówią i opisują Duńczycy. FIFA postępowała w sposób, który eskaluje konflikt – narzekała Klaveness.

  Oburzenie na Infantino w Duńskim Związku Piłkarskim  Prezes Duńskiego Związku Piłkarskiego (DBU), Jesper Møller ogłosił gotowość wycofania się z FIFA w związku z zakazem noszenia opasek kapitańskich wspierających osoby LGBT+ podczas meczów mistrzostw świata 2022 w Katarze.

  – To, czego doświadczamy, jest całkowicie nie do przyjęcia. To jedno, czego doświadczamy na konferencjach prasowych, ale to, że nasi zawodnicy są stawiani w takiej sytuacji, że grożą im sankcje sportowe, jest bardzo naganne – ubolewał Møller na półgodzinnej środowej konferencji w centrum prasowym w Dosze. Na spotkaniu z prasą obecni także byli dyrektor DBU, Jakob Jensen i dyrektor piłkarski Peter Møller. Prezes Møller stwierdził, że nie chcą, aby Infantino nadal był prezydentem FIFA.

  Dania nie zamierza poprzeć Infantino w wyborach  – Jest tylko jeden kandydat i musimy zobaczyć, czy jest nowy kandydat. Jest jeszcze trochę czasu. Ale Dania nie zamierza poprzeć obecnego prezydenta – zapowiedział szef duńskiego futbolu.

  Zwrócił też uwagę, że w FIFA jest 211 krajów, ale nawet jeśli Dania nie popiera Infantino, to nie ma realnej nadziei, że w najbliższym czasie wybiorą nowego prezydenta.

  – Rozumiem, że obecny prezydent ma deklaracje poparcia z 207 krajów. Mogę powiedzieć, że Danii nie ma wśród 207 krajów, które podpisały deklarację poparcia. My też tego nie chcemy – oświadczył.

  Kongres Wyborczy FIFA odbędzie się 16 marca 2023 roku w Rwandzie, na którym organizacja wybierze nowego prezydenta. Infantino jest obecnie jedynym kandydatem, a termin zgłaszania innych kandydatów minął.

  Kapitanowie 7 drużyn wycofali się z noszenia opaski One Love  Kapitanowie reprezentacji siedmiu krajów europejskich na mundial 2022 zrezygnowali z planów noszenia opasek One Love przeciwko dyskryminacji po ostrzeżeniu FIFA ukarania ich żółtymi kartkami jeszcze przed rozpoczęciem meczów.

  Oryginalnie opaski One Love miały być używane w turnieju przez Anglię, Holandię, Belgię, Walię, Szwajcarię, Danię i Niemcy.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo