Daniel Paduch zdobył cztery medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Masters

Kuba Zegarliński
Daniel Paduch nie miał sobie równych w kategorii wiekowej 25-29 lat m.in. na dystansie 1500 metrów Archiwum klubu
Na nowoczesnej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach zostały rozegrane Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Mielczanin Daniel Paduch podczas trzydniowych zmagań zdobył cztery medale w tym trzy złote.

Wśród ponad 500 startujących zawodników z całej Polski nie zabrakło zawodników z mieleckiego klubu Masters Ikar Mielec. Sebastian Boicetta oraz Daniel Paduch godnie reprezentowali nasze miasto oraz klubowe barwy, co potwierdzają bardzo dobre wyniki, które uzyskali.

Sebastian Boicetta rywalizujący w stylu grzbietowym, dowolnym i zmiennym najlepiej spisał się podczas wyścigów na 100 metrów stylem grzbietowym (1.23.70), gdzie uplasował się na 8 miejscu oraz na 50 metrów tym samym stylem (0.37.31), gdzie rywalizację zakończył na 10 miejscu w kraju w swojej kategorii wiekowej.

Daniel Paduch, który już po raz kolejny startował w tak prestiżowej imprezie wywalczył dla miasta i klubu trzy złote medale i jeden srebrny. Paduch nie miał sobie równych w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansach 1500 metrów stylem dowolnym (17.52.55) oraz 200 metrów stylem motylkowym (2.14.24), gdzie poprawił swoje rezultaty z ubiegłorocznych zawodów i wygrał zdecydowanie nad pozostałymi rywalami.

Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (4.33.92) walka trwała do końca, gdyż różnice nie były duże, ale to zawodnik z Mielca popisał się najlepszym finiszem i pierwszy dotknął ściany. Srebrny medal wywalczył w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym (5.11.53), gdzie musiał uznać wyższość swojego kolegi z Olsztyna.

Bardzo się cieszymy z postawy naszych pływaków startujących w kategorii „masters”, którzy dzięki ciężkiej pracy treningowej tak dobrze promują na miasto na pływackich arenach w naszym kraju.