DAP Dębica zajęła trzecie miejsce w Turnieju Orlika!

Sławomir Oskarbski
Zwycięska drużyna tuż po koronacji.
Zwycięska drużyna tuż po koronacji. fot. archiwum
Młodzi futboliści Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Dębica stanęli na podium ogólnopolskiego Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. W finałowym turnieju w Warszawie zajęli trzecie miejsce.

Brązowe medale wywalczyli:

Patryk Labak, Karol Gacoń, Jakub Potyrała, Kamil Potyrała, Norbert Bieniasz, Kacper Skarbek, Gabryś Włodarski, Łukasz Pijar, Filip Kubat. Trenerzy Grzegorz Cyboroń, Tadeusz Stolarski, Andrzej Nylec.

Przepustkę do zawodów w stolicy dało ośmioletnim dębiczanom zwycięstwo w turnieju regionalnym w Sandomierzu. W Warszawie o tytuł mistrzowski walczyło sześć najlepszych drużyn z Polski. Zawody rozpoczęły się od fazy grupowej.

W losowaniu dębiczanie nie mieli szczęścia i trafili do grupy z Unią Warszawa, która była uznawana za faworyta, co zresztą potwierdziła, wygrywając zawody. Piłkarze DAP nie ulękli się jednak warszawian i po zaciętym meczu przegrali tylko 0-1.

W kolejnym spotkaniu pokonali jednak Odrę Opole 2-1 po bramkach Norberta Bieniasza i Jakuba Potyrały. Dębiczanom dało to drugie miejsce w grupie i możliwość walki o "brąz" z wiceliderem drugiej grupy - Ratajami Oleśnica.

Prowadzenie w meczu objęły Rataje, ale zaraz po wznowieniu wyrównał Norbert Bieniasz, doprowadzając do dogrywki. W niej znów na prowadzenie wyszli piłkarze z Oleśnicy. Później jednak wyrównał Jakub Potyrała strzałem niemal z połowy boiska.

Kiedy do końca meczu pozostały sekundy bramkarz dębiczan Patryk Labak bezpośrednio z wykopu od bramki trafił w "okienko" bramki przeciwnika. Ten strzał dał futbolistom DAP brązowe medale, które wręczał Jerzy Dudek, a osiągnięcia gratulował premier Donald Tusk. Sukces w Warszawie był idealnym zwieńczeniem pierwszego roku działalności DAP Dębica.