Dart. Krośnianie najlepsi w mistrzostwach Rzeszowa

Od lewej: Andrzej Kamionka (Bochnia), Artur Rogalski (Radom), Hubert Paradysz i Adrian Michna (obaj Krosno). Krzysztof Kapica
W rozegranych w rzeszowskim klubie Siódemka XII Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa w Darta Angielskiego rządzili krośnianie. W finale Adrian Michna (wszedł do niego z lewej strony) dwukrotnie pokonał Huberta Paradysza 3-1, 3-1.

Trzecia lokata przypadła reprezentującemu Bochnię Andrzejowi Kamionce. Tuż za podium uplasował się Artur Rogalski (Radom). Kolejne miejsca zajęli: 5. Dariusz Furman, 6. Ryszard Nalepa (obaj Rzeszów), 7. Marek Jasiński (Mielec), 8. Dariusz Siara (Leżajsk). W mistrzostwach wystąpiło 41 zawodników reprezentujący oprócz w/w miast także Tarnów oraz Warszawę.
W mistrzostwach kobiet tytuł obroniła gospodyni Andżelika Wąsowicz, która w finale pokonała Kingę Małek (Radom). Na najniższym stopniu medalowym stanęła Magdalenna Bieniek (Rzeszów). Kolejne miejsca zajęły; 4. Edyta Rogalska (Radom), 5. Edyta Moskal (Rzeszów).
Tuż po singlach rozegrano Mistrzostwa Debli (par), gdzie znowu najlepsi okazali się krośnianie - Michna i Paradysz, którzy ograli w emocjonujących meczach finałowych zawodników Siódemki Rzeszów - Daniela Moskala i Zenona Kucharzyka (w finale grali z prawej strony, co dało im możliwość przegrania 1 meczu) 2-0, 2-1. Trzecia lokata przypadła braterskiemu duetowi: Dariuszowi i Krzysztofowi Furmanom (Rzeszów). Kolejne czołowe miejsca zajęli: 4. Paweł Schab - Krzysztof Szuberla (Rzeszów), 5. Andrzej Kamionka - Łukasz Morajka (Bochnia), 6. Artur Pelc - Wojciech Baran (Rzeszów).
Dzień po XII Mistrzostwach Rzeszowa rozgrywano II Mistrzostwa Amatorów w Darta Angielskiego. Spośród 16 uczestników najlepszym zawodnikiem okazał się niespodziewanie Piotr Wiglusz. Popularny "Fikuś" w finale swego klubowego kolegę Łukasza Grędysa 2-0 (obaj Pub J.K Rzeszów). Trzecia lokata przypadłą reprezentującego Pub Pod Dziurawą Beczką - Grzegorzowi Dziepakowi. Najgorsze miejsce dla sportowca czyli 4 zdobył, reprezentujący na co dzień barwy B-klasowej drużyny piłkarskiej Tytan Rzeszów, Kamil Betlej. Kolejne lokaty zajęli: 5. Wojtek Wiącek (Dziurawa Beczka), 6. Krzysztof Zięba (Tytan).
W trakcie dwudniowych mistrzostw rozgrywany był także Szybki 3-rzutowy turniej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego uzbierano 375,77 złotych. Triumfowali: Zenon Kucharzyk (sobota), Grzegorz Dziepak (niedziela). Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi. O wyżywienie, dobrą atmosferę i nagrody zadbali: pracownia dentystyczna "Darkdent", Meble, Kuchnia, Dywany - Nelu-Cornel-Tomasz Nogaj, Bać Pol, Radio Taxi 19191 Rzeszów, Auto Naprawa "Wulkan" - Rafal Moskal, Browar Leżajsk, Kucharz "Preiss" Rzeszów.