Dawid Lampart wystartuje w finale IMP

Marek Bluj
Dawid Lampart wywalczył awans do finału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Oliwer Kubus
Dawid Lampart ze Stali Rzeszów wywalczył awans do finału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu, który odbędzie się 2 lipca w Gorzowie.

Kapitan Stali w półfinale w Świętochłowicach, wywalczył szóste miejsce. „Lampcio” wygrał dodatkowy wyścig o tę lokatę - ostatnią premiowaną awansem do finału - z Kacprem Gomólskim z Wybrzeża Gdańsk i Dominikiem Kuberą z Unii Leszno, który miał defekt na trzeciej pozycji. Półfinał z dorobkiem 13 punktów wygrał Przemysław Pawlicki ze Stali Gorzów.

Awans wywalczyli także Janusz Kołodziej, Daniel Jeleniewski, Krystian Pieszczek, Mateusz Szczepaniak. Kacper Gomólski będzie w finale rezerwowym. Lampart zajechał do finału dzięki bardzo udanej końcówce, bowiem wygrał dwa ostatnie swoje wyścigi i zgromadził w sumie 9 punktów.

Czołówka zawodów: 1. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 13 (3,3,2,2,3); 2. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) 12 (3,3,3,3,w); 3. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) 12 (3,2,2,3,2); 4. Krystian Pieszczek (GKM Grudziądz) 11 (3,2,1,2,3); 5. Mateusz Szczepaniak (Wanda Kraków) 10 (0,3,3,2,2); 6. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) 9+3 (1,2,0,3,3); 7. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 9+2 (1,1,3,2,2) - rezerwowy; 8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) - 9+d (2,3,w,1,3).