Derby dla jarosławian (zdjęcia)

Tomasz Strzębała
W derbowym meczu JKS (na niebiesko-czarno) minimalnie lepszy od Czuwaju.
W derbowym meczu JKS (na niebiesko-czarno) minimalnie lepszy od Czuwaju. FOT. DARIUSZ DELMANOWICZ
Z dużej chmury mały deszcz. Kibice obydwu zespołów ostrzyli sobie zęby na ten mecz, a tymczasem ciekawiej było na trybunach niż na boisku.
JKS pokonal Czuwaj PrzemyślW niedzielnym meczu w Jaroslawiu miejscowy JKS pokonal Czuwaj Przemyśl (1:0).

JKS pokonał Czuwaj Przemyśl

W pierwszej połowie wiało wręcz nudą, a oba zespoły przekopywały piłkę z jednej na drugą stronę. Jarosławianie od czasu do czasu próbowali strzelać z dystansu, albo bronił Sochacki - 30-metrowe uderzenie Jurczaka, rzut wolny Kubasa - albo wszystko leciało daleko obok słupka.

Na sekundy przed przerwą Żelazny zacentrował z rogu, futbolówkę przedłużył Kubas, a stojący na długim słupku Pakiet z bliska dopełnił tylko formalności. W drugiej części zrobiło się trochę ciekawiej. Głównie za sprawą JKS-u, który zaatakował bardziej zdecydowanie. W 55. minucie po dośrodkowaniu Raby minimalnie niecelnie główkował Kubas.
W 72. minucie w poprzeczkę trafił Syty, a w samej końcówce bramkarz Czuwaju dwukrotnie kapitalnie interweniował po strzałach Jurczaka. Przemyślanie od czasu do czasu kontratakowali. Najbliżej szczęścia byli Duński - rzut wolny i Kocur.

Był to zaległy mecz z ostatniej kolejki jesieni.
JKS 1909 JAROSŁAW - CZUWAJ PRZEMYŚL 1-0 (1-0)
1-0 Pakiet (44, podanie Kubasa)

JKS: Stecura 6 - Zajchowski 5, Rogowski 5, Perczyk 5, Gotz 6 - Syty 5, Raba 6 (71 Zawadzki), Żelazny 6, Jurczak 6 - Pakiet 7 (64. Bartnik), Kubas 6.
CZUWAJ: Sochacki 7 - Kitor 5 (83. Rymanowski), Tokarz 5, Harłacz 4 - Kapłon 5, Zielenkiewicz 5, Duński 5 (64. Gniatek), Zając (46. Niedziela) - Kocur 5, Adamski 4 (46. R. Oczoś 4)., Klepacki 5.
SĘDZIOWALI: Tomasz Giżka 6 oraz Tadeusz Myszka i Sławomir Bednarz (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Jurczak - Harłacz. WIDZÓW: 1200.