Derby dla koszykarzy Resovii

tor
Rzeszowianie po raz drugi w sezonie pewnie ograli Siarkę.
Rzeszowianie po raz drugi w sezonie pewnie ograli Siarkę. Fot. Wojciech Zatwarnicki
Siarka prowadziła tylko raz, na początku (4:2). Potem tablica pokazała remis i za moment na plusie znalazły się "Bieszczadzkie Wilki"

Powoli, ale systematycznie koszykarze resovii budowali przewagę. Po kwadransie urosła ona do 15 punktów (35:20) a przed przerwą uległa tylko minimalnemu zmniejszeniu.

Po pauzie goście nadal byli w odwrocie, a gnębił ich między innymi wychowanek Siarki, Michał Szczytyński, wykonując 3 wsady. W III kwarcie sędziowie stolikowi pogubili gdzieś faule w protokole, na tablicy świetlnej i mecz dwukrotnie przerywano. W IV kwarcie piłka rzadko trafiała do kosza, ale rzeszowianie kontrolowali sytuację.

RESOVIA MILLENIUM - SIARKA TARNOBRZEG 71:55 (18:13, 21:12, 18:14, 14:16)

RESOVIA: Baran 15 (2x3), Szczytyński 17, Dubiel 4, Wójcik 6, Miś 14 oraz Rynkiewicz 0, Cyganik 0, Ucinek 3 (1x3), Młynarski 0, Rusin 8, Malona 3, K. Szpyrka 1

SIARKA: Bielak 3 (1x3), Wall 10 (1x3), Grzegorzewski 4, Sudowski 0, Zych 2 oraz Kardaś 6, Włodarczyk 13, Bąk 0, Polek 0, Marciniak 14.

SĘDZIOWALI: Krzysztof Puchałka (Bielsko-Biała) oraz Grzegorz Łata (Lublin) i Karol Nowak (Kraśnik). WIDZÓW: 300.