Derby Podkarpacia: Sokół Łańcut pokonał po raz drugi w sezonie Siarkę Tarnorzeg [ZDJĘCIA]

Sokół Łańcut pokonał w derbach Siarkę Tarnobrzeg
Sokół Łańcut pokonał w derbach Siarkę Tarnobrzeg Łukasz Pado
Sokół Łańcut pokonał u siebie Siarkę Tarnobrzeg 85:81 w meczu 22 kolejki 1 ligi koszykarzy. Jak to w derbach bywa emocji nie brakowało do samego końca.

SOKÓŁ ŁAŃCUT – SIARKA TARNOBRZEG 85:81

Kwarty: 19:23, 35:15, 15:25, 16:18

Sokół: Kulikowski 19, K. Zywert 15, Karolak 14, Kima 18, M. Zywert 12 oraz Warszawski, Parszewski 4, Włodarczyk 3. Trener Dariusz Kaszowski.

Siarka: Niedźwiedzki 23, Stanios 8, Gazarkiewicz 3, Długosz 13, Nowicki 6 oraz Czyżnielewski 17, Pabianek 4, Rypiński. Trener Arkadiusz Papka.

Paradoks tego meczu jest taki, że goście wygrali trzy z czterech kwart, a i tak zeszli z placu gry pokonani. Stało się tak, bo po pierwszej niezłej kwarcie tarnobrzeżanie pokpili całkowicie drugą i przegrali ją, aż 20 punktami. Po długiej przerwie gonili, ale w decydującym momencie zabrakło sił.

Przy stanie 81:79, gdy do końca meczu pozostała niespełna minuta Rafał Kulikowski zgubił piłkę i goście mieli szansę na przechwyt, ale przysnęli i Kulikowski naprawił błąd, po czym kilka sekund później popisał się efektownym wsadem. Siarka się już nie podniosła.