Derby Podkarpacia: Sokół Łańcut pokonał po raz drugi w sezonie Siarkę Tarnorzeg [ZDJĘCIA]

Sokół Łańcut pokonał w derbach Siarkę Tarnobrzeg
Sokół Łańcut pokonał w derbach Siarkę Tarnobrzeg Łukasz Pado
Sokół Łańcut pokonał u siebie Siarkę Tarnobrzeg 85:81 w meczu 22 kolejki 1 ligi koszykarzy. Jak to w derbach bywa emocji nie brakowało do samego końca.

SOKÓŁ ŁAŃCUT – SIARKA TARNOBRZEG 85:81

Kwarty: 19:23, 35:15, 15:25, 16:18

Sokół: Kulikowski 19, K. Zywert 15, Karolak 14, Kima 18, M. Zywert 12 oraz Warszawski, Parszewski 4, Włodarczyk 3. Trener Dariusz Kaszowski.

Siarka: Niedźwiedzki 23, Stanios 8, Gazarkiewicz 3, Długosz 13, Nowicki 6 oraz Czyżnielewski 17, Pabianek 4, Rypiński. Trener Arkadiusz Papka.

Paradoks tego meczu jest taki, że goście wygrali trzy z czterech kwart, a i tak zeszli z placu gry pokonani. Stało się tak, bo po pierwszej niezłej kwarcie tarnobrzeżanie pokpili całkowicie drugą i przegrali ją, aż 20 punktami. Po długiej przerwie gonili, ale w decydującym momencie zabrakło sił.

Przy stanie 81:79, gdy do końca meczu pozostała niespełna minuta Rafał Kulikowski zgubił piłkę i goście mieli szansę na przechwyt, ale przysnęli i Kulikowski naprawił błąd, po czym kilka sekund później popisał się efektownym wsadem. Siarka się już nie podniosła.

Dołącz do nas na Twitterze!

Obserwuj nas na Twiterze!

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

S
Shaq

Niestety, ponosimy kolejną porażkę będąc zespołem lepszym. Coś ewidentnie zacięło się w naszych zawodnikach i najwidoczniej brakuje im pewności siebie. Walczą na parkiecie niczym lwy, momentami mają przebłyski koncertowej gry, co zapewne jest efektem dobrze nakreślonej taktyki na dany mecz przez trenera Papkę, którą raczył skorygować w oparciu o swą wiedzę i duże doświadczenie Pan Prezes. Niestety to wszystko okazuje się być za mało na osiąganie korzystnych rezultatów. Jeśli tak dalej pójdzie, to walkę o awans trzeba będzie odłożyć na kolejny sezon. Jeśli tak się stanie to oczywiście nie ma też rwać włosów z głowy z tego powodu, w końcu co nas nie zabije to nas wzmocni. Jeśli Władze Miasta staną na wysokości zadania i zapewnią naszemu Klubowi odpowiednio wysokie dotacje Pan Prezes będzie mógł ściągnąć bardziej wartościowych koszykarzy, którzy pociągną całą grę i przy których będą się przy okazji ogrywali młodzi adepci koszykówki w Tarnobrzegu. Biorąc pod uwagę 3 wygrane w tym meczu kwarty śmiem twierdzić, że kolejny mecz zakończy się już zwycięstwem naszego zespołu. Już nie mogę się doczekać!

o
obiektywny z Łańcuta

Jeszcze nigdy na Podkarpaciu nie było tak dobrej drużyny jak Siarka.Dobrze,że przyjechali do Łańcuta bo pokazali jak się gra w nowoczesną koszykówkę i jak wygląda nowoczesny klub.Chwała naszym,że wygrali z tak mocnym przeciwnikiem,co,muszę podkreślić przyszło z wielkim trudem(ze względu na klasę przeciwnika)...