Derby Południa dla Grupy Azoty SPR Tarnów, a alarm dla mieleckiej siódemki. SPR Stal Mielec pokonana w Tarnowie 24:20. Trudna sytuacja

bell
W akcji Rennosuke Tokuda, najskuteczniejszy gracz Grupy Azoty SPR Tarnów
W akcji Rennosuke Tokuda, najskuteczniejszy gracz Grupy Azoty SPR Tarnów PGNiG Superliga
Piłkarze ręczni SPR Stal Mielec przegrali derbowe starcie z Grupą Azoty Tarnów 20:24 i ich sytuacja w tabeli jest coraz gorsza. Duży krok do utrzymania zrobiła natomiast drużyna z Tarnowa.

Do przerwy nie było wcale źle. Po 30 minutach na tablicy widniał rezultat 11:10 dla Tarnowa, który dawał nadzieję na lepszą drugą część tego niezwykle ważnego starcia. Niestety. Po zmianie boisk Stal stanęła jak zahipnotyzowana i przez kilkanaście minut nie pokonała dobrze spisującego się w bramce gospodarzy Patryka Małeckiego. Tarnowianie w 46 minucie wypracowali sobie dużą przewagę, uciekli na dystans siedmiu trafień (19:12).

Stalowcy poderwali się ambitnie do walki i po bramce Kosty Petrovicia, na dwie minuty przed końcem pojedynku zmniejszyli straty do dwóch goli (20:22), ale tarnowianie na więcej już im nie pozwolili i pokazali, że to oni rządzą na południu kraju. Wygrali derby po raz drugi.

Grupa Azoty SPR Tarnów - SPR Stal Mielec 24:20 (11:10)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 2, Wojdan 4, Sanek, Kowalik, Wajda, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu 2, Mrozowicz 2, Zahirović 4, Yoshida 1. Trener: Patrik Liljestrand

SPR Stal Mielec: Andelić, Witkowski – Wilk 2, Janyst 2, Oliviera, Mochocki, Flont, Nowak, Valyntasu 1, Petrović 5, Krytski, Wojdak 2, Ivanović, Krupa 2. Trener: Marek Motyczyński.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 18:27 (8:14), Sandra Spa Pogoń Szczecin - Łomża Vive Kielce 29:40 (16:22), Gwardia Opole - Chrobry Głogów 28:28 karne 4:2 (11:15), Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:24 (14:10), MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 25:29 (13:14);Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:19 (8:7). Stal nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.