Developres Bella Dolina Rzeszów z kompletem punktów w meczu z Energą MKS-em Kalisz

Developres Rzeszów zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie
Developres Rzeszów zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie K. Kapica
Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał u siebie 3:0 Energę MKS Kalisz, w meczu 2. kolejki Tauron Ligi siatkarek.

Developres wygrał, ale zwycięstwo nie przyszło bardzo łatwo. Momentami rywalki sprawiały sporo kłopotów gospodyniom, w poszczególnych setach były w stanie wychodzić na prowadzenie. Rzeszowiankom udało się zatrzymać Monikę Gałkowską, ale straty przyjezdne nadrabiały środkiem i na lewym skrzydle.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych (0:1, 1:3), ale nie trwało to długo. Gdy Bajema zablokował Kwiatkowską, na powadzeniu były już gospodynie. Na tym jednak emocje się nie skończyły, bo spory problem z zagrywką Natalii Gajewskiej miał Developres i z 11:8 zrobiło się 11:12, a za chwilę 12:14. Odpowiedzią miejscowych były serwisy Katarzyny Wenerskiej dzięki, którym "Rysice" znów prowadziły. Zbudowały pokaźną przewagę i nie dały się już dogonić przyjezdnym.

W drugiej partii było podobnie. Prowadził najpierw MKS, potem sytuacja zaczęła się zmieniać, a od połowy seta wyższy bieg włączyły rzeszowianki. Tym razem jednak kaliszanki odrobiły straty w końcówce i wyszły na prowadzenie 21:20. W odpowiednim momencie weszła jednak na boisko Jelena Blagojević. Kapitan Developresu zrobiła to, co niej należy, przełamała niemoc drużyny w ataku, potem dwa asy posłała Wenerska i rywalki były już na łopatkach.

Trzeci set z animuszem zaczęły miejscowe i gdy wydawało się, że emocje się w tym meczu skończyły nastąpił zwrot akcji. Tym razem dobrą zmianą wykazał się trener Pasiński, który posłał na parkiet Aleksandrę Dudek. Kaliszanki objęły prowadzenie i można był przypuszczać, że powtórzy się scenariusz z meczu z BKS-em Bielsko-Biała, kiedy to rzeszowianki prowadząc 2:0 oddały dwa kolejne sety. Tym razem jednak tak się nie stalo.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0

Sety: 25:20, 25:22, 25:21

Developres: Wenerska 3, Rapacz 6, Stencel 11, Jurczyk 3, Kałandadze 13, Bajema 15, Szczygłowska (libero) oraz Polańska, Blagojević 2. Trener Stephane Antiga.

Kalisz: Gajewska 4, Gałkowska 5, Kwiatkowska 2, Łukasik 6, Żurowska 11, Drużkowska 4, Bałuk (libero) oraz Miechowicz 1, Mucja,5, Dudek 2, Cygan 8. Trener Jacek Pasiński.

MVP: Katarzyna Wenerska.