Developres przegrał na inaugurację, ale wstydu nie było [WIDEO]

Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów uległy mistrzyniom Polski Chemikowi Police 1:3 w debiutanckim meczu w Orlen Lidze.

Choć rzeszowianki nie wywalczyły w tym meczu ani jednego punktu mogą być z siebie dumne, bo napędziły mistrzyniom trochę strachu.

Pierwszy set Developres przegrał zdecydowanie, ale w kolejnych zaczął się rozkręcać. W drugiej odsłonie potrzebna była gra na przewagi, aby wyłonić zwycięscę. W trzecim secie to już zespół z Podkarpacia przez niemal cały czas prowadził, choć w końcówce nerwów nie brakowało. Przyjezdne obrnoniły dwie piłki setowe i wydawało się, że obronią też trzecią. Kąśliwym atakiem popisał się jednak Magda Olszówka i zdobyła wyczekiwany 25 punkt.

Niestety nasze zawodniczki nie poszł za ciosem gładko oddały czwartego seta i na tym się skończyło. MVP zawodów wybrana zostałą Agnieszka Bednarek-Kasza.

Developres SkyRes Rzeszów - KPS Chemik Police 1:3 (16:25, 24:26, 25:23, 10:25)
Developres: Filipowicz (3 pkt.), Hawryła (3), Śliwińska (12), Szeremeta (11), Warzocha (6), Olszówka (11), Borek (libero) oraz Nowakowska (5), Budzoń, Głaz, Jagodzińska i Mucha (2)

Chemik: Rabka (2 pkt.), Bednarek-Kasza (14), Glinka-Mogentale (11), Kowalińska (7), Mróz (13), Werblińska (14), Zenik (libero) oraz Malagurski (6), Bąk, Bjelica i Jagieło