Developres przegrał z Chemikiem 0:3. Mistrz bliżej finału

03.04.2017 rzeszow developres skyres rzeszow chemik police 3:0 i mecz polfinal mistrzostwa polski orlen liga fot krzysztof kapica K_kapica_afk
Developres SkyRes Rzeszów nie sprostał mistrzyniom Polski Chemikowi Police w pierwszym meczu półfinału play-off Orlen Ligi. Drużyna z zachodniopomorskiego tym samym znacznie przybliżyła się do gry w finale. Rewanż w sobotę w Policach.

Jeszcze nim mecz się rozpoczął widać było, że szykuje się na Podpromiu coś dużego. Przed halą było więcej osób niż zwykle, a parking był pełny. Choć mecz był również transmitowany w telewizji na trybunach zasiadło ponad dwa tysiące widzów.

Wbrew pozorom taka publiczność nie związała nóg naszym siatkarkom. Wręcz przeciwnie, większość przybyłych przecierała oczy ze zdziwienia kiedy po pierwszych piłkach było 4:0 dla Developresu. Już w pierwszej akcji na rzeszowski blok nadziała się Katarzyna Zaroślińska, chwilę potem to samo zrobił Stefana Veljković. Dopiero czas wzięty przez trenera Chemika przerwał świetną serię rzeszowianek. Z czasem gra się wyrównała. Developres miał kłopot ze skończeniem ataku, ale za to świetnie grał w defensywie i na zagrywce, z przyjęciem miała problem nawet Mariola Zenik. Gospodynie prowadzeniem nie nacieszyły się, ale i nie dały rywalkom odskoczyć. Gdy po ataku Aleksandry Wołosz było 19:16 dla przyjezdnych wydawało się, że jest po secie. Długą wymianę zakończyła jednak soczystym atakiem Kremena Kamenova i trybuny się ożywiły, bo Developres wrócił do gry. Bułgarka była zdecydowanie najjaśniejszą postacią naszej drużyny w tym secie, ciężko pracowała zarówno w ataku jak i bloku. W końcówce rzeszowianki obroniły trzy piłki setowe, ale to niestety nie pomogło. Atak w aut Klaudii Kaczorowskiej zakończył tę partię.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 2:0, ale Developres nie dawał za wygraną. Nasze siatkarki wyszły nawet na prowadzenie 8:7, ale po autowym ataku Jagiełło drużyna gości poprosiła o wideoweryfikację, która wykazała, że piłka wcześniej otarła się o blok rzeszowianek. Niestety to dało początek serii trzech zdoybtych punktów przez Chemika, który stopniowo zaczął powiększać przewagę. Gdy trener Micelli prosił o kolejną przerwę było już 10:16. Niestety potem wcale lepiej nie było. Policzanki kontrolowały swoją przewagę. W naszej ekipie zabrakło tego co było jej atutami w pierwszym secie, dobrej zagrywki, blok i skuteczności w ataku Kamenovej, która miałą też problemy w przyjęciu.

Długa przerwa nie pomogła. Już na początku trzeciego seta rzesiatkę potem taśmę zaatakowała Helić i było 0:2. Rzeszowianki chyba straciły w szatni wiarę w wygraną, bo przewaga Chemika rosła w zastraszającym tempie (3:7, 4:11, 6:15), a gospodynie były bezradne w ataku. Na nic zdawały się zmiany, przerywanie gry czasami, policzanki się rozpędziły i ani myślały zwalniać. Przy stanie 10:17 doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia odgwizdał dotknięcie siatki rzeszowianek i przyznał punkt Chemikowi. Trener naszej drużyny poprosił o wideoweryfikację, która potwierdziła decyzję sędziego, Micelli tak długo protestował, że sędzia w końcu pokazał mu czerwoną kartkę, a Chemikowi przyznał punkt. To praktycznie przekreśliło jakiekolwiek szanse Developresu na powrót w tym meczu. Rzeszowianki dzielnie walczyły, ale na nic się to zdało.

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 0:3 (24:25, 18:25, 20:25)**Developres: Kamenova, Żabińska, Kaczmar, Helić, Mróz, Kaczorowska oraz Borek, Paskova, Hawryła. Trener Lorenzo Micelli. Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Veljković, Wołosz, Jagiełło, Zaroślińska oraz Zenik (libero). Trener Jakub Głuszak. Sędziowie: Baniak (Strzelce Opolskie, Szydełko Kędzierzyn-Koźle). Widzów 2100. MVP** Joanna Wołosz.